خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران از صدور حکم متهمان پرونده آتش زدن مسجد خبر داد

رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران از صدور حکم متهمان پرونده آتش زدن مسجد خبر داد

خبرگزاری هرانا – متهمان پرونده آتش زدن مسجد و باشگاه فرهنگی ورزشی در تهران به ۳، ۵، ۶ و ۱۰ سال حبس محکوم شدند. رئیس دادگاه های انقلاب تهران تاکید کرد “اگر از این پس شاهد تکرار حوادثی از این دست باشیم، مجازات هم شدیدتر می شود و حتی در حد اعدام خواهد بود”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، موسی غضنفرآبادی گفت: “سال گذشته چندین اقدام ضد امنیتی همچون آتش زدن مسجد، باشگاه فرهنگی ورزشی، فدراسیون فوتبال و ساختمان خبر ورزشی به وقوع پیوست”.

وی گفت: “همزمان با وقوع این حوادث، دو پرونده برای پیگیری تشکیل و به دادگاه انقلاب ارجاع شد”.

رئیس دادگاههای انقلاب تهران درباره پرونده آتش زدن مسجد جوادالائمه افزود: “در این پرونده دو متهم اقدام به آتش زدن و شکستن شیشه های این مسجد در تهرانپارس کرده بودند که حکم حبس آنها صادر شده است”.

وی همچنین گفت: “پرونده دیگری که در دادگاه انقلاب پیگیری شد مربوط به آتش زدن باشگاه فرهنگی ورزشی، فدراسیون فوتبال و ساختمان خبر ورزشی است و این پرونده هم دو متهم دارد که محکوم به حبس شده اند”.

غضنفرآبادی تصریح کرد: “احکام متهمان این دو پرونده ۳، ۵ ، ۶ و ۱۰ سال حبس است که البته احکام صادره قابل تجدیدنظرخواهی در مراجع قضایی است”.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشخص شده است این افراد تحت تاثیر کدام گروه ها اقدام به این حرکت کرده اند؟ گفت: “متهمان تحت تاثیر القائات یکی از گروه های معاند دست به این اقدامات زده اند”.

رئیس دادگاه های انقلاب تهران تاکید کرد: “اگر از این پس شاهد تکرار حوادثی از این دست باشیم ، مجازات هم شدیدتر می شود و حتی در حد اعدام خواهد بود”.

آذر سال گذشته افرادی مرتبط به یک گروه تحت عنوان “ری استارت” در اقدامی مسجد جوادالائمه در تهرانپارس، باشگاه ورزشی، دفتر یک روزنامه ورزشی و فدراسیون فوتبال را به آتش کشیدند که با پیگیری پلیس دستگیر شدند و پرونده آنها به دادگاه انقلاب ارجاع شد.

ری‌استارت نام برنامه‌ای صوتی-تصویری است که سید محمد حسینی، مجری پیشین تلویزیون ایران آن را اجرا و در فضای مجازی منتشر می‌کند.

آقای حسینی از مخاطبان خود خواسته بود که با سنگ یا تفنگ ساچمه‌ای شیشه بانک‌ها، ادارات و خودروهای دولتی را بشکنند تا از این طریق نارضایتی خود را از حکومت نشان دهند.

او در کانال تلگرامی خود تصاویر متعددی از شهرهای مختلف ایران و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر منتشر کرده که هوادارانش را در حال شکستن شیشه ساختمان‌های متعلق به حکومت ایران یا اماکن مذهبی نشان می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید