خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  آلودگی آب؛ تعداد مسموم‌شدگان روستاهای رامهرمز به ۳۵۰ نفر رسید

آلودگی آب؛ تعداد مسموم‌شدگان روستاهای رامهرمز به ۳۵۰ نفر رسید

خبرگزاری هرانا – فرماندار رامهرمز گفت براساس آخرین گزارش رسیده از مراجع مربوطه، از صبح روز شنبه تا بامداد دوشنبه ۳۵۰ نفر در دهستان ابوالفارس رامهرمز بر اثر مصرف آب آلوده مسموم شده و به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، عبدالرضا احسانی نیا دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۷۵ مورد مراجعه مجدد بوده که به دلیل بروز مجدد عوارض یا عدم بهبود کامل به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۷۸ نفر از مراجعه کنندگان در بیمارستان‌های سینا و نفت اهواز و رامهرمز بستری هستند.

وی افزود: مراجعات اخیر بیشتر مربوط به بزرگسالان است که علائم مسمومیت به دلیل مقاومت بالای بدنی آنان دیر بروز کرده اما مسمومیت کودکان در همان روزهای نخست به دلیل مقاومت پایین برنی آنان خود را نشان داد.

به گفته رئیس مرکز بهداشت خوزستان علت مسمومیت قطعا مصرف آب آلوده بوده زیرا مردم به دلیل قطعی ۲۰ ساعته آب، از آب چشمه استفاده کرده و بعد از وصل شدن آب نیز چندین ساعت آب بدون کلر وارد شبکه شده است.

در حالی که رییس مرکز بهداشت استان عامل بروز این وضعیت را آلودگی آب عنوان می کند، مسوولان آب و فاضلاب روستایی استان هرگونه آلودگی آب را رد می کنند.

معاونت نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با رد ورود آب بدون کلر به شبکه درپی قطعی چند ساعته آب این دهستان، افزود: پس از بروز این مشکل کارکنان آبفای روستایی و بهداشت شهرستان رامهرمز در محل حاضر شدند و شبکه توزیع، انتقال و مخازن را مورد آزمایش قرار دادند.

علیداد کیانی ادامه داد: نتایج آزمایش ها نشان می دهد که میزان کلر در آب شرب این منطقه هشت دهم ppm است که مقدار استانداردی می‌باشد.

بر اساس این گزارش از صبح روز شنبه تا صبح روز یکشنبه ۲۱۰ نفر از اهالی دهستان ابوالفارس رامهرمز از سه روستای رایگانی، ستلون و کبوتری با علاءم اسهال خفیف و تب دچار مسومیت شده و به مرکز خدمات جامع سلامت روستایی باوج رامهرمز مراجعه کردند.

براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵دهستان ابوالفارس از توابع رامهرمز ۲ هزار و ۵۰۳ نفر جمعیت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید