خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ ساعت ۲۰:۱۱:۲۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  کهگیلویه و بویراحمد؛ ۶۰ هزار نفر در مادوان یاسوج روزانه تنها ۲ ساعت آب‌شرب دارند

کهگیلویه و بویراحمد؛ ۶۰ هزار نفر در مادوان یاسوج روزانه تنها ۲ ساعت آب‌شرب دارند

خبرگزاری هرانا – حاتم پیام عضو شورای اسلامی شهرستان بویراحمد با اظهار تاسف از شرایط کنونی مشکلات نبود آب و کمی آب در شهر مادوان گفت که ۶۰ هزار نفر در شهر مادوان بویراحمد سکونت دارند که در طول شبانه روز تنها ۲ ساعت دارای آب شرب سالم و قابل مصرف هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عضو شورای اسلامی شهرستان بویراحمد بااظهار تاسف از شرایط کنونی مشکلات نبود آب و کمی آب در شهر مادوان این شهرستان از قطعی‌های شبانه روزی آب شرب سالم در این شهر اظهار تاسف و نگرانی و کرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، حاتم پیام در نشست شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور مدیران عامل شرکت توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب شهری این استان برگزار شد، اظهارداشت: “۶۰ هزار نفر در شهر مادوان بویراحمد سکونت دارند که در طول شبانه روز تنها ۲ ساعت دارای آب شرب سالم و قابل مصرف هستند”.

وی با ناگوار توصیف کردن شرایط آب شرب موردنیاز شهروندان مادوان بویراحمد، خاطرنشان کرد:‌ “در شهر مادوان در هر ۲۴ ساعت کمتر از ۲ ساعت دسترسی مستقیم به آب شرب برای شهروندان وجود دارد”.

عضو شورای اسلامی شهر مادوان بویراحمد گفت:‌ “نوسازی خطوط انتقال آب ، شبکه آبرسانی و اجرای شبکه فاضلاب سطح شهر از جمله زیرساخت‌های مهم و حیاتی در شهر مادوان است که ضرورت دارد هرچه سریع‌تر انجام گیرد”.

پیام، نبود دسترسی مطلوب به آب شرب ، فرسودگی خطوط لوله آب و برخوداری نداشتن شهروندان از شبکه فاضلاب شهری را از مهمترین مشکلات کنونی برای سلامت و بهداشت آنان در شهر مادوان بویراحمد برشمرد.

عضو شورای اسلامی شهرستان بویراحمد افزود: “امیدواریم هرچه سریع‌تر پروژه آبرسانی از تنگ کبوتری روستای مهریان به شهر مادوان اجرایی شود تا نیاز آب شرب شهر تامین وموانع و مشکلات در حوزه آب و فاضلاب از سر راه مردم برداشته شود”.

الحاق شهر مادوان و روستاههای حومه به یاسوج ضروری است

پیام، الحاق شهر مادوان بویراحمد و روستاههای حومه یاسوج به حوزه شهری را ضروری خواند و تاکید کرد که این الحاق، خواست تمامی شهروندان شهر مادوان است.

وی گفت:‌ “الحاق شهر مادوان و روستاهای حومه به شهر یاسوج مطالبه به حق جامعه ۶۰ هزارنفری ساکنین این حوزه و تحقق آن هدف اصلی شورای این شهر است”.

این عضو شورای اسلامی شهر مادوان بویراحمد اظهار امیدواری کرد تا سه سال آینده، شهر مادوان و روستاهای حومه به مجموعه جغرافیایی شهر یاسوج افزوده و ملحق شود.

به گزارش ایلنا از یاسوج، شهر مادوان با یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

حاشیه نشینی در شهر مادوان چشمگیر و البته بنظر می رسد خدمات ارائه شده به شهروندان پاسخگوی رشد روزافزون حاشیه نشینی نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید