خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بروجرد مقابل ساختمان شهرداری این شهر، جمعی از مالباختگان پروژه‌های ساختمانی در منطقه گیشای تهران مقابل آگاهی شاپور، حدود ۵۰ نفر از مردم ایرانشهر در مقابل فرمانداری، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، جمعی از جوانان مناطق دیل و آرو در استان کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از وکلای دادگستری و فعالان مدنی مقابل زندان اوین و جمعی از مردم شهر خرمشهر در مقابل سازمان آب و برق این شهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بروجرد، صبح امروز در اعتراض به چندین ماه معوقات مزدی در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

صبح امروز (یکشنبه، ۲۷ خرداد ماه) کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به معوقات مزدی خود برای چندمین بار دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این تجمع که از ساعت هشت صبح مقابل ساختمان شهرداری بروجرد برگزار شده است، صدها نفر از کارگران خدماتی و فضای سبز شرکت داشتند.

این کارگران که دستمزد آن‌ها از مهر ماه سال گذشته پرداخت نشده، می‌گویند: “در شرایط کنونی به هیچ وجه توانایی تامین هزینه‌های زندگی را نداریم”.

کارگران شهرداری بروجرد می‌گویند: “تا این لحظه شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداختِ حداقل بخشی از پرداخت مطالباتمان را نداشته و از مدتها قبل برای جبران بخشی از طلب مالی خود به کارگران، بن کارت‌های خرید به آنها داده اما این موضوع مورد رضایت کارگران نیست”.

این کارگران می‌گویند: “بی‌توجهی مسئولان شهری به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده آنها پیش از این در چند نوبت مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر بروجرد اعتراض صنفی برپا کنند”.

آنها می‌گویند: “با وجود آنکه مسئولان از وضعیت بد مالی ما باخبر هستند اما متاسفانه نه مدیران شهری و نه سایر مسئولان به موضوع ورود نمی‌کنند و تنها خود را کنار کشیده‌اند”.

بنا بر ادعای کارگران، در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و ۷۰۰ کارگر و کارمند شاغل هستند که گاها حقوقشان را با تاخیر دریافت می‌کنند.

تجمع مالباختگان پروژه‌های ساختمانی در برابر آگاهی شاپور/ کلاهبرداری با کد رهگیری رسمی!

به گزارش ایلنا، مالباختگان کلاهبرداری میلیاردی یک سازنده و مشاور املاک در منطقه گیشای تهران در برابر آگاهی شاپور، تجمع کردند.

یک سازنده پروژه‌های ساختمانی در منطقه گیشا با پیش‌فروش واحدهای در حال ساخت به طور همزمان به چندین نفر، علی‌رغم صدور کد رهگیری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

یکی از مالباختگان درباره جزییات این کلاهبرداری میلیاردی گفت: «این سازنده که دو دفتر مشاور املاک نیز در منطقه گیشا دارد، با سوء استفاده از دسترسی به اطلاعات سامانه فروش املاک، از طریق دست بردن در کدپستی مندرج در سیستم صدور کدرهگیری، اقدام به صدور مبایعه‌‌نامه‌های متعدد با کدرهگیری رسمی برای واحدهای مختلف کرده و هر واحد را همزمان به چندین نفر پیش‌فروش کرده است.»

وی افزود: «مالباختگان با اعتماد به مبایعه‌نامه‌هایی که به صورت رسمی و با کدرهگیری در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت شده است، دار و ندار و همه سرمایه و هستی خود را در اختیار مشاور املاک و سازنده قرار داده‌اند اما حالا مبایعه‌نامه با کدرهگیری هم ارزشی برای‌شان ندارد. وقتی کدرهگیری رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک هم اعتباری ندارد، دیگر به چه قانون و برگه رسمی و سندی می‎‌توان اعتماد کرد؟»

این مالباخته تصریح کرد: «این کلاهبردار در مواردی دو واحد را به طور همزمان به ۸ نفر فروخته و مبالغی تا ۸ میلیارد ریال از مالباختگان دریافت کرده و متواری شده است. همه مالباختگان نیز برای واحدهای خریداری شده‌شان مبایعه‌نامه با کدرهگیری رسمی دارند!»

وی افزود: «مراجعات و پیگیری‌های ما از اتحادیه املاک و دیگر مراجع ذیربط نیز تا امروز نتیجه نداشته و مالباختگان این پروژه رسما به خاک سیاه نشسته‌اند. تقاضای ما از مسوولین، پیگیری این موضوع و دستگیری و برخورد با متخلفین و اصلاح ایرادها در سیستم‌های رسمی است که به متخلفین اجازه کلاهبرداری و بازی با زندگی مردم را می‎دهد.»

تجمع اعتراض آمیز مردم ایرانشهر در مقابل فرمانداری

به گزارش ایلنا، حدود ۵۰ نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به ناامنی و تعرض به تعدادی از دختران این شهرستان در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواهان اشد مجازات برای ربابندگان دختران شدند.

تجمع کنندگان که زن و مردم بودند از فرماندار و مسئولان امنیتی و قضایی خواستند تا متهمان و متجاوزان را در اسرع وقت دستگیر و به مجازات برسانند.

یکی از دختران تجمع کننده گفت: “متاسفانه دختران از امنیت لازم در ایرانشهر برخوردار نیستند و در شهر نمی‌توانند به راحتی و با آرامش تردد کنند، مسئولان باید امنیت را برقرار کنند”.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر با حضور در جمع معترضان گفت: “با تلاش دستگاه قضایی، نیروهای امنیتی و انتظامی و اطلاعاتی سر نخ هایی بدست آمده و عوامل مورد نظر تحت تعقیب هستند”.

نبی‌بخش داودی افزود: “یک نفر در این رابطه دستگیر شده و مطمئن باشید با عوامل این ناامنی بر اساس قانون برخورد خواهد شد”.

یکی از معترضان نیز تهدید کرد: “اگر تا پنج روز آینده عوامل این ناامنی و تجاوز دستگیر و اعدام نشوند خودمان با آنان برخورد خواهیم کرد”.

بر اساس این گزارش امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر در خطبه‌های نماز عید فطر ادعا کرده بود: “یک نفر از عوامل تجاوز به تعدادی دختر مسلمان در این شهرستان دستگیر شده که تاکنون اعتراف کرده به ۴۱ دختر تجاوز کرده است”.

تجمع دانشجویی در حمایت از لغو احکام قضایی دانشجویان

به گزارش ایسنا، دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران امروز (۲۷ خرداد) در حاشیه تشییع پیکر دکتر قانعی راد خواستار لغو احکام قضایی دانشجویان شدند.

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران امروز در حاشیه مراسم وداع با دکتر قانعی راد، جامعه شناس فقید در حمایت از لغو احکام قضایی دانشجویان تجمع کردند.

یکی از دانشجویان تجمع کننده در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه این تجمع در اعتراض به برخورد امنیتی با دانشجویان و صدور احکام قضایی سنگین برای آنها صورت گرفته است، توضیح داد: “دانشجویان در این تجمع قصد دارند بحث “عدم شرکت در امتحانات به نشانه اعتراض به احکام قضایی سنگین” برای برخی دانشجویان را به بحث بگذارند”.

وی ادامه داد: “دانشجویان معتقدند اعتراض اگر به شکل منسجم و در قالب یک کنش مدنی بروز داده شود، به مثابه اهرمی خواهد بود که مسئولان را وادار به پیگیری از نهادهای ذیربط در این مورد به‌خصوص می‌کند”.

این دانشجو با اشاره به اینکه حرکت اعتراضی دانشجویان در حاشیه مراسم وداع با پیکر دکتر قانعی راد کار چندان شایسته‌ای نبوده است، ادامه داد: “بهتر بود که دانشجویان به جای این کار با مسئولین دانشگاه با مسئولین وارد تعامل و گفتگو شوند”.

این فارغ التحصیل مقطع ارشد رشته جامعه شناسی در پایان تأکید کرد: “چنانچه دانشجویان بتوانند به شکل صنفی و منسجم دیگران را متقاعد کنند و اعتراض خود را بدین شکل پیش ببرند، سایر دانشجویان نیز هزینه کمتری متحمل شده و اعتراض آنها نتیجه بخش‌تر خواهد بود”.

در پی تجمع امروز دانشجویان علوم اجتماعی دانشگاه تهران، یکی از امتحانات نوبت صبح مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده لغو شد.

اعتراض جوانان مناطق دیل و آرو در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزار هرانا، تجمع جوانان مناطق دیل و آرو در استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به آنچه استخدام های غیرقانونی خوانده شده است.

اعتراض وکلای دادگستری و فعالان مدنی، مقابل زندان اوین

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، تجمع اعتراضی تعدادی از وکلای دادگستری و فعالان مدنی، مقابل زندان اوین در اعتراض به بازداشت نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر.

نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه، در منزل خود بازداشت شد.

این خبر را “رضا خندان” همسر خانم ستوده، در فیسبوک خود اعلام و نوشته است که “در تماس صبح امروز نسرین از بند عمومی زنان اوین داشت گفت که هنگام بازداشت به او گفته بودند؛ شما بابت حکم ۵ سال محکومیت بازداشتی؛ اما در دادسرا مشخص شد که چنین چیزی کاملا دروغ بوده است”.

گزارشی از آخرین وضعیت نسرین ستوده را اینجا بخوانید.

 

اعتراض مردم شهر خرمشهر

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مردم شهر خرمشهر در اعتراض به شوربودن آب آشامیدنى در مقابل سازمان آب و برق این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید