خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  پس‌کوچه، بازارچه آنلاین فیلترشکن و ابزار امنیت دیجیتال

پس‌کوچه، بازارچه آنلاین فیلترشکن و ابزار امنیت دیجیتال

خبرگزاری هرانا – پس‌کوچه، سرویسی رایگان است که دریافت انواع فیلترشکن‌ها را ساده می‌کند. با اتفاقات اخیر در ایران و در شرایطی که سرعت اینترنت کاهش پیدا کرده و اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام نیز فیلتر شده است، وجود سرویسی چون پس‌کوچه بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس‌کوچه، بازارچه‌ای است با تمرکز بر فیلترشکن‌ها و ابزارهای امنیت دیجیتال. هدف اصلی آن رساندن نسخه‌ی معتبر و به‌روز اپلیکیشن‌ها به دست کاربران است تا مشکلاتی مثل دانلود بدافزارها از کانال‌های تلگرامی برای آن‌ها پیش نیاید.

اپلیکیشن‌هایی که هویت سازندگان آن‌ها برای تیم پس کوچه مشخص نباشد به هیچ وجه در پس‌کوچه قرار نمی‌گیرند. گروه پس‌کوچه برای راحتی کاربران، این نرم‌افزارها را همراه با راهنما و سوال‌های متداول آن‌ها به فارسی ترجمه کرده و در یک جا در اختیار شما قرار داده است.

کاربران ایرانی از راه‌های زیر می‌توانند فیلترشکن‌ها و نرم افزارهای فیلتر شده‌ی به‌روز را از پس‌کوچه دریافت کنند.

  • ایمیل: با فرستادن یک ایمیل خالی به [email protected] لیست فیلترشکن‌های موجود برای کاربران فرستاده خواهد شد. این سرویس ایمیلی در شرایطی هم‌چون روزهای اخیر که تلگرام هم فیلتر شده،‌ با استقبال فراوانی روبه‌رو شد.
  • بات تلگرام پس‌کوچه به آدرس:‌ t.me/PaskoochehBot
  • اپ اندروید پس‌کوچه: اپ اندروید از صفحه‌ی اصلی بات تلگرام و در وبسایت پس‌کوچه قابل دریافت است.
  • وبسایت پس‌کوچه: paskoocheh.com

پاسخ‌گویی به پرسش‌های کاربران به زبان فارسی

یکی دیگر از خدمات پس‌کوچه پاسخ‌گویی به پرسش‌های کاربران به زبان فارسی است تا آن‌ها بتوانند شیوه‌ی کار با این ابزارها را بهتر فرا گیرند. کاربران می‌توانند سوال‌های خود درباره‌ی فیلترشکن‌ها،‌ امنیت آن‌ها و امنیت در فضای مجازی را از طریق شبکه‌های اجتماعی پس‌کوچه،‌ ادمین تلگرام به آدرس t.me/PaskAdmin و یا ایمیل [email protected] با تیم پس‌کوچه در میان بگذارند.

اپلیکیشن حافظ:

اپلیکیشن چند کاربردی حافظ، حاصل تلاشِ مشترک خبرگزاری هرانا، وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و سازمان اتحاد برای ایران در پروژه‌ی ایران کوباتور برای توسعه جامعه مدنی است.

حافظ، اپلیکیشنی است که امنیت شما را در نظر می‌گیرد و قرار است حافظِ گردش آزاد اطلاعات در ایران باشد. حافظ را به عنوان اپلیکشنی که تست‌های امنیتی خود را به خوبی طی کرده و دارای وابستگی و هویت حقوقی روشنی به نهادهای مدافع حقوق بشر باسابقه است در نظر بگیرید.


را‌ه‌های دانلود اپلیکیشن حافظ از پس‌کوچه:

این اپلیکیشن چند کاربردی در مهمترین ویژگی خود قابلیت ثبت و ارسال امن گزارش‌های خبری، تصویری، صوتی و ویدیویی شما را دارد. این اپلیکیشن در مقابل فیلترینگ مقاوم است، بنابراین علاوه بر بخش ارسال گزارش‌های خود، می‌توانید از بخش اخبار آن نیز برای دسترسی به آخرین گزارش‌های حقوق بشری بهره ببرید. حافظ همچنین به شما آموزش‌های حقوقی با رویکرد خودآموزی می‌دهد، شما را با قوانین آشنا می‌کند، نمونه پرونده‌هایی را در اختیار شما می‌گذارد و به شما یک استراتژی دفاع پیشنهاد می‌کند.

درباره‌ی پس‌کوچه

نزدیک به دو سال پیش در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۵، کارگاه فناوری اصل۱۹ پس‌کوچه را برای کاربران فارسی‌زبان راه‌اندازی کرد تا آن‌ها بتوانند به راحتی به فیلترشکن‌ها و ابزارهای امنیت دیجیتال دسترسی داشته باشند. کارگاه فناوری اصل۱۹ سازمان مستقلی است که هیچ‌گونه وابستگی‌ای به هیچ سازمان‌، گروه و یا دسته‌ی سیاسی ندارد. پس‌کوچه، حاصل سال‌ها تجربه‌ی اصل۱۹ در ارائه و پشتیبانی فیلترشکن است.از سال ۱۳۹۱، این گروه تلاش کرده‌ است تا به کاربران برای عبور از فیلترینگ کمک کند. کارگاه فناوری اصل۱۹ علاوه بر ارتباط با سازندگان فیلترشکن‌ها، پروژه‌های گوناگونی هم برای دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف‌سازی دارد.

چرا پس‌کوچه؟ به علت تحریم یا فیلترینگ، بسیاری از برنامه‌های کاربردی برای دستگاه‌های اندرویدی در اندروید مارکت‌هایی چون گوگل‌پلی در دسترس کاربران ایرانی نیستند. مارکت‌های ایرانی نیز از ارا‌ئه‌ی برخی از برنامه‌های کاربردی اندرویدی خودداری می‌کنند چرا که با قوانین رسمی و غیررسمی ایران در تضاد است.

برای بالا بردن ضریب امنیت و حفظ هویت کاربران، تمامی محتویات سایت، تحت پروتکل امن انتقال ابرمتن (HTTPS) منتقل می‌شود. در این حالت ترافیک انتقال داده‌ها رمزگذاری و محفاظت شده است. در عین حال پس‌کوچه یک پروژه‌ی متن‌باز است و مورد بررسی ممیزی امنیت فناوری اطلاعات قرار گرفته و آزمایش نفوذپذیری را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

مسئولان اصل ۱۹ تاکید کرده اند “حریم شخصی کاربران برای تیم اصل۱۹ بسیارمهم است. ما تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت اطلاعاتی که شما حین استفاده از پس‌کوچه تولید می‌کنید و از طریق سرویس‌های ما جمع آوری می‌شوند انجام می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر دراین مورد لطفا شرایط استفاده و حریم خصوصی پس‌کوچه را بخوانید.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید