خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با اعلام جرم دادستان کل کشور؛ وزیر ارتباطات به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام به دادسرا احضار شد

با اعلام جرم دادستان کل کشور؛ وزیر ارتباطات به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام به دادسرا احضار شد

خبرگزاری هرانا – محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اعلام جرم دادستان کل کشور و شکایت صداوسیما به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. گفته می شود که این احضار در پی عدم اجرای برخی از دستورات مقام ‌های دولتی از قبیل فیلترینگ اینستاگرام، کاهش پهنای باند بین‌الملل، انسداد فیلتر شکن ها و همچنین حمایت از پیام ‌رسان‌های بومی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام جرم دادستان کل کشور و شکایت صداوسیما به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

بر اساس این گزارش، اعلام جرم دادستان کل کشور شامل محور‌هایی چون: استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رییس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد؛ عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN‌ها و همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی است.

از دیگر دلایل احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه، رسیدگی به شکایت مردم اهواز و چند شهر دیگر از این وزیر، شکایت جاویدنیا معاون سابق دادستان کل کشور از جهرمی و همچنین شکایت سازمان صداوسیما از این مقام مسئول بدنبال اظهار نظر وی در مورد بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰ و ۸۰۰ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید