خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان: سه هزار و ۲۴ روستا فاقد هرگونه سامانه آبرسانی

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان: سه هزار و ۲۴ روستا فاقد هرگونه سامانه آبرسانی

خبرگزاری هرانا – مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان از خشک شدن ۳۴۳ منبع تامین آب روستایی در این استان خبرداد و گفت که سه هزار و ۲۴ روستای استان فاقد هرگونه سامانه آبرسانی هستند و آب آشامیدنی مورد نیاز ساکنان این روستاها بوسیله تانکر آبرسانی سیار تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عبدالاحد ریگی در کار گروه آب استان سیستان و بلوچستان افزود: هزار و ۲۳۲ روستا در این استان با تنش آبی مواجه هستند که آبرسانی سیار به این روستاها نیازمند اعتبارات ویژه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از مجموع پنج هزار و ۵۹۴ روستای این استان ۲ هزار و ۵۷۰ روستا از شبکه آبرسانی برخوردارند اظهار کرد: هزار و ۶۸۴ روستای سیستان و بلوچستان متقاضی آبرسانی سیار هستند که برای انجام این کار ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

ریگی همچنین در ادامه با بیان اینکه سه هزار و ۲۴ روستای سیستان و بلوچستان فاقد هرگونه سامانه آبرسانی هستند، گفت: آب آشامیدنی مورد نیاز ساکنان این روستاها بوسیله تانکر آبرسانی سیار تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۳۴۸ سامانه آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان غیر فعال شده اند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نیاز روستایی سیستان و بلوچستان به آب سالم، ضروری است توجه ویژه به این بخش صورت گیرد.

وی ادامه داد: این شرکت برای رفع مشکل روستاهای فاقد شبکه آبرسانی ساخت ۱۹ مجتمع آبرسانی را در دست اجرا دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید