خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۰:۳۲:۲۵

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از بازاریان و کسبه شهرستان بانه، جمعی از رانندگان خودروهای سنگین و کامیون حمل بار در شهرک حمل و نقل کالای اهواز، جمعی از کشاورزان شهرستان باوی در استان خوزستان، جمعی از شهروندان بندر ماهشهر خوزستان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، جمعی از کارگران اخراج شده شرکت نفت و گاز گچساران، جمعی از مالباختگان پدیده، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان، جمعی از مالباختگان افضل توس در مشهد، جمعی از کارکنان وزارت نفت، جمعی از کارگران سیستم‌های صنعتی تاکستان، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان، جمعی از دانشجویان دانشگاه محیط زیست کرج، چغندرکاران نقدە و اشنویه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، برای دهمین روز، کسبه و بازاریان شهرستان بانە در اعتراض به بالابردن تعرفه گمرکی و بستە شدن مرزها اعتصاب کردند.

اعتراضات بازاریان بانه با وجود گذشت ده روز همچنان ادامه دارد. امروز بیش از نود درصد کسبه شهرستان بانه با وجود حضور در محل کار خود از باز کردن مغازه‌ها خودداری کردند و حاضر به باز کردن قفل مغازه‌ها نشدند.

این اعتراضات در حالی از سوی کسبه بانه پیگیری می‌شود که روز گذشته تعدادی از کسبه و معتمدین بازار، روحانیون شهرستان‌های بانه، مریوان و سقز در محل استانداری شهرستان سنندج با بهمن مرادنیا استاندار کردستان برای حل مشکل تشکیل جلسه دادند.

در این جلسه معتمدین بازاری این سه شهرستان مشکلات خود را با استاندار مطرح کردند و همچنین درخواست‌هایی در خصوص بازارهای مرزی و چگونگی واردکردن کالاهای خارجی را با وی درمیان گذاشتند.

یک فعال اقتصادی که در جلسه روز گذشته با استاندار کردستان حضور داشت، درباره مسائل مطرح‌شده در این نشست گفت: “استاندار کردستان در جلسه‌ای که چند روز پیش در تهران برگزار شد، مشکلات مرزی این استان نظیر تخفیفات گمرکی و معافیت مالیاتی را برای حل مشکل بازاریان مرزی این استان را مطرح کرده است”.

این فعال اقتصادی گفت: “با ایجاد گمرک در منطقه مرزی سیرانبند و واردکردن کالا از طریق گمرک، سودی برای بازاریان بانه ندارد چرا که عمده فعالیت این کسبه به‌صورت خرید عمده نبوده و بخش اعظم کالاهای وارداتی از کشورهای ترکیه، عراق و … شامل خریدهای جزئی می‌شود”.

وی تصریح کرد: “فعالیت بازار بانه را نمی‌توان با مرزهای جنوبی و تاجران بزرگ جنوب کشور مقایسه کرد چرا که میزان سرمایه این دو منطقه با یکدیگر قابل‌مقایسه نیست و عمده فعالیت بازار بانه بسیار محدود و در چارچوب سرمایه‌گذاری اندک صورت می‌گیرد”.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: “امیدوارم با تدبیر مسئولان وزارت کشور، استاندار و فرمانداری بانه به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری سود که کسبه بازار نیز در ادامه کسب و کار خود متضرر نشوند و در شغلی که سالهاست از طریق آن امرار معاش می‌کنند، دچار مشکلات معیشتی نشوند”.

تجمع رانندگان حمل بار در اهواز

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان خودروهای سنگین و کامیون حمل بار در شهرک حمل و نقل کالای اهواز اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

اعتراض کشاورزان برای سومین روز در خوزستان

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از کشاورزان شهرستان باوی دراستان خوزستان در اعتراض به عدم تامین حقابه مقابل فرمانداری باوی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خودشدند.

تجمع مردم خوزستان طی انتشار خبر یک مورد کودک آزاری

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از شهروندان بندر ماهشهر خوزستان نسبت به انتشار خبر یک مورد کودک آزاری، مقابل دادگستری بندر ماهشهر تجمع اعتراضی کردند و خواستار برخورد با کودک آزاری شدند.

تجمع مالباختگان کاسپین در تهران

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین مقابل شعبه فاطمی این موسسه در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران نفت و گاز گچساران

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از کارگران اخراج شده شرکت نفت و گاز گچساران مقابل فرمانداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع مالباختگان پدیده مقابل دیوان عدالت اداری

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان پدیده مقابل دیوان عدالت اداری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند

تجمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان نسبت به پایین بودن کیفیت غذا و مشکلات صنفی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع مالباختگان افضل توس در مشهد

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان افضل توس در مشهد، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارکنان وزارت نفت

امروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان وزارت نفت در اعتراض به مشکلات معیشتی و اجرا نشدن قانون مقابل این وزارتخانه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تحصن کارگران سیستم‌های صنعتی تاکستان

به گزارش زمانه، مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، تحصن و اعتصاب غذای کارگران سیستم‌های صنعتی تاکستان که دوشنبه ۳ اردیبهشت آغاز شده ادامه دارد. کارگران شب را در محل شرکت به سر بردند.

خواست کارگران پرداخت ۱۲ ماه عیدی و حقوق معوقه، ۱۸ ماه فوق‌العاده شغل، و ۷ ماه تعویق حق بیمه است.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان به کیفیت نامناسب غذا اعتراض کردند

مورخ مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان که به کیفیت نامناسب غذای دانشگاه معترضند سه‌شنبه ۴ اردیبهشت از صرف غذا خودداری کردند و ظرف‌های غذا را به نشانه اعتراض در راهروی دانشگاه چیدند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه محیط زیست کرج

مورخ مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، دانشجویان دانشگاه محیط زیست کرج سه شنبه ۴ اردیبهشت مجددا در اعتراض به طرح انحلال این دانشگاه تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع چغندرکاران نقدە و اشنویه در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

مورخ مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، چغندرکاران نقده و اشنویه که ماه‌ها پس از تحویل محصولات خود به کارخانه قند هنوز مطالبات‌شان را دریافت نکرده‌اند سه‌شنبه ۴ اردیبهشت برای چندمین بار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آن‌ها پیش‌تر نیز مقابل کارخانه قند نقده تجمع کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید