خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آزادی شش تن همزمان با ادامه‌ی بازداشت چند تن دیگر در شهرهای مختلف

آزادی شش تن همزمان با ادامه‌ی بازداشت چند تن دیگر در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – شش تن از افرادی که در پی اعتصاب و اعتراضات بازاریان در شهرهای بانه، جوانرود، مریوان و سقز بازداشت شده بودند، به صورت موقت آزاد شدند و همزمان دو شهروند در بانه و یک تن در سردشت بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه‌های امنیتی منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در بانه دو تن به نامهای «یادگار صادقی» و «رضا اسدی»، در مریوان «امیر زاهد»، در سقز دو نفر به نام‌های «قادر محمدنژاد» و «جمیل عثمانی» و در جوانرود «عزیز رزاقی» به صورت موقت آزاد شدند. این افراد مرتبط با اعتصاب و اعتراضات بازاریان در این شهرها بازداشت شده بودند.

روز شنبه ۱ اردیبهشت‌ هم «زانیار عثمانی» و «بهروز عثمانی» ساکن محله «سلیمان‌بگ» بانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات بانه انتقال یافتند. در همین شهر «محسن علیزادە» و «رزگار رفاهی» هم به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی بازاریان در مقابل فرمانداری بازداشت شده‌اند.

همچنین از سرنوشت یک شهروند جوانرودی به نام «ابوبکر محمدی» که روز سەشنبە ٢٨ فروردین از سوی نیروهای ادارە‌ی اطلاعات این شهر بە اتهام تحریک بازاریان به اعتصاب و تجمع بازداشت گردید اطلاعی در دست نیست.

در همین رابطه در سردشت هم یک شهروند به نام «رسول ایوبی» بازداشت شده است.

تجمع و اعتصاب بازاریان شهرهای مورد ذکر در اعتراض به مسدود شدن گذرگاه‌های مرزی و افزایش تعرفه‌های گمرکی شکل می‌گیرد. فرمانداری‌های مربوطه هم آنها را غیرقانونی و با تحریک عوامل خارجی قلمداد کرده‌اند.

از راست «یادگار صادقی» و «زانیار عثمانی»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید