خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷, 22nd of July 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ ساعت ۱۳:۴۴:۳۴

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان زنجان اعدام شد

یک زندانی در زندان زنجان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۶ فروردین، یک زندانی که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زنجان اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، حکم یک زندانی که با اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، صبح روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در زندان مرکزی زنجان به اجرا درآمد.

هویت این زندانی “صباح امانی” اهل نقده احراز شده است. وی از تیر ماه ۱۳۹۰ به اتهام قتل یک راننده تاکسی در زنجان بازداشت و هفت سال گذشته را در زندان بسر برده بود.

یک منبع مطلع در خصوص پرونده وی گفت: «صباح امامی در یکی از پمپ بنزین‌های زنجان کار می‌کرد و برای مدت چندین سال با یک راننده تاکسی به نام طاهر- ح که او هم اهل نقده بود مشکل مالی داشتند. ماجرا این بود که صباح سال ۸۹ به میزان ۲۳۰ کیلوگرم گندم به طاهر فروخته بود، ولی طاهر نتوانست پول گندم‌ها را پرداخت کند و در ‌‌نهایت اختلاف این دو به قتل طاهر منجر شد.»

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید