خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ساعت ۲۲:۳۱:۲۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  فرامرز شعبان‌زاده با پایان دوره محکومیت از زندان اردبیل آزاد شد / اسناد

فرامرز شعبان‌زاده با پایان دوره محکومیت از زندان اردبیل آزاد شد / اسناد

خبرگزاری هرانا – فرامرز شعبان‌زاده لمر مدیر کانال تلگرامی “سحر نزدیک است” با اتمام دوره محکومیت خود از زندان اردبیل آزاد شد. این زندانی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقعی در فضای مجازی” متهم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرامرز شعبان‌زاده لمر مدیر کانال تلگرامی “سحر نزدیک است” که بهمن ماه سال گذشته به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی یوسف خدادادی به سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بود، مورخ ۹ فروردین ماه ۱۳۹۷، از زندان مرکزی اردبیل آزاد شد.

فرامرز شعبان‌زاده لمر

آقای شعبان زاده در تاریخ ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۶، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذراندن یک روز در اداره اطلاعات شهر اردبیل به زندان اردبیل منتقل شد.

فرامرز شعبان‌زاده لمر فرزند نصیر متولد ۱۳۴۶، از سوی شعبه دهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل به “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقعی در فضای مجازی” و “تشکیل و عضویت در گروه های معاند و مخالف نظام به قصد برهم زدن امنیت ملی در فضای مجازی” متهم شد.

این شهروند اردبیلی مورخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۶، توسط شعبه دهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل به ریاست بابک نونهال به دلیل فقدان ادله کافی از اتهام “تشکیل و عضویت در گروه های معاند و مخالف نظام به قصد برهم زدن امنیت ملی در فضای مجازی” تبرئه شد.

با اینحال اوایل بهمن‌ماه سال گذشته، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب دادگستری اردبیل به ریاست یوسف خدادادی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقعی در فضای مجازی” محاکمه و به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد. دادگاه تجدید نظر برای وی برگزار نشد.

یک منبع نزدیک به آقای شعبان زاده لمر در رابطه با عدم برگزاری دادگاه تجدید نظر به گزارشگر هرانا گفت: “وی در پی ابلاغ حکم دادگاه بدوی، تسلیم به رای شد که بتوانند یک ماهه از زندان آزاد شود اما تسلیم به رای ایشان توسط دادستانی در آخرین روز مهلت اعتراض به رای دادگاه بدوی، رد شد. دادستان اعلام کرد که وی میبایست به بیش از یکسال حبس محکوم می شد. از این رو دادگاه تجدیدنظر این زندانی با اتمام مهلت اعتراض به رای دادگاه، برگزار نشد”.

این منبع افزود: ” آقای شعبان زاده لمر، طبق بخشنامه ای مبنی بر آزادی زندانیان با محکومیت کمتر از ۶ ماه، می توانست قبل از اتمام محکومیت از زندان آزاد شود، که با مخالفت دادستانی آزادی وی میسر نشد. همچنین ایشان در طی دوران محکومیت از داشتن حق مرخصی و استخدام وکیل محروم ماند”.

لازم به ذکر است، بر اساس منابع رسمی، شبکه تلگرام در ایران حدود ۲۴ میلیون کاربر دارد و در سال‌های گذشته با گسترش و محبوبیت شبکه تلگرام، حکومت ایران برای برخورد با فعالان با اعمال نفوذ بر سرورهای این شبکه یا فیلتر کردن کانال‌های تلگرامی مدیران این شبکه را هدف قرار می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید