خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای دسته‌جمعی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل

اعتصاب غذای دسته‌جمعی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – زندانیان سیاسی محبوس در بند ۷ زندان اردبیل از روز گذشته دست به اعتصاب غذای جمعی زده‌اند. اعتصاب این زندانیان در اعتراض به انتقال یک زندانی بیمار مبتلا به بیماری عفونی واگیردار به این بند بدون اطلاع زندانیان از بیماری وی و قطع کردن تلفن بند و ایجاد محدودیت‌های دیگر به دلیل اعتراض زندانیان به این انتقال بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از روز یکشنبه ۱۸ آذرماه ۹۷، زندانیان سیاسی محبوس در بند ۷ زندان اردبیل دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زده‌اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “چندی پیش یک زندانی مبتلا به بیماری عفونی واگیردار بدون اطلاع سایر زندانیان از وضعیت وی به این بند منتقل شد. هفته گذشته در پی اعتراض زندانیان نسبت به این موضوع، تلفن بند این زندان قطع شده است. زندانیان محبوس در بند ۷ موسوم به بند سیاسی زندان اردبیل به دلیل عدم رسیدگی مسئولین به این وضعیت از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده‌اند، آنها معتقدند که محل نگهداری بیمار در مرکز درمانی است نه در جایی که هم برای بیمار مضر است و هم برای سایرین”.

این منبع مطلع همچنین افزود: “به دلیل شرایط غیر بهداشتی نگهداری زندانیان در این بند و تعداد بالای زندانی نسبت به ظرفیت آن احتمال ابتلای سایر زندانیان به این بیماری بسیار زیاد است”.

مسئولین زندان اردبیل همواره به طرق مختلف زندانیان سیاسی محبوس در این زندان را تحت فشار قرار داده و آنان را به بهانه‌های مختلف بارها از کمترین امکانات نیز محروم کرده‌اند.

پیشتر جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل با نگارش نامه‌ای سرگشاده خطاب به جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، از نقض حقوق زندانیان محبوس در این زندان، پرده برداشته‌ و با ذکر نمونه‌هایی از شکنجه‌های اعمال شده توسط مسئولان زندان از جمله شکنجه‌ای به نام “جشن تولد” سخن گفته‌ بودند.

این زندانیان پس از انتشار این نامه از سوی مسئولان زندان مورد تهدید، محرومیت و آزارهایی قرار گرفتند و تلفن‌های بند ۷ این زندان از سوی مسئولان، از روز چهارشنبه ۷ آذرماه مسدود شده است.

لازم به ذکر است “علی پژگل، نور احمد حسن زهی، عبدالکریم شه بخش، ماهر کعبی، شیراحمد شیرانی و محمد صابر ملک رئیسی” از جمله زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل هستند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید