خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  نماینده زابل در مجلس: مردم به دلیل بی‌آبی دارند از بین می‌روند

نماینده زابل در مجلس: مردم به دلیل بی‌آبی دارند از بین می‌روند

خبرگزاری هرانا – احمدعلی کیخا نماینده مردم زابل در مجلس گفت که مردم به دلیل بی‌آبی دارند از بین می‌روند اما مسئولین وزارت کشور و جهاد کشاورزی حتی گزارشی درباره این بحران ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، احمدعلی کیخا در تذکرات امروز خود در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: “آقای رییس مجلس من نمی‌دانم که با کدام زبان باید صحبت کنیم و تذکر بدهیم تا مسئولین کشور حرف مردم را بشنوند. به قول روستاییان منطقه باید یقه‌مان را چاک بدهیم تا کسی حرف‌مان را گوش بدهد؟ مردم به دلیل بی‌آبی و خشک شدن هیرمند دارند می‌میرند، مردم از بین رفتند. آیا نمی‌خواهید شما کاری کنید؟ آقای وزیر محترم جهاد کشاورزی، مدیر بحران شما می‌گوید تا الان من یک خط گزارش در ارتباط با بحران آب از شهر شما دریافت نکرده‌ام. مگر می‌شود از پنج ماه پیش تا به حال یک گزارش درباره این پدیده‌ای که قابل پیش‌بینی بود دریافت نشده باشد و الان مسئولین شما اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند؟ آقای وزیر آیا حق مردم نیست که خودتان در این منطقه حضور پیدا کنید؟ آیا حق مردم نیست که مدیران شما بروند تا از دردشان آگاه شوند؟”

وی ادامه داد: “دامداران عشایر چوب حراج به اموال‌شان زدند، آب ندارند به دام‌شان بدهند. وزیر محترم خارجه چرا سفیر افغانستان را احضار نمی‌کنید؟ چرا یادداشت اعتراضی نمی‌دهید؟ چرا سخنرانی نمی‌کنید؟ چرا سخنگوی شما درباره این موضوع به این مهمی صحبتی نمی‌کند؟”

این نماینده مجلس در ادامه تذکرات خود خطاب به وزیر کشور نیز گفت: “مسئولان استان برای شما گزارش دقیقی فرستادند، چرا مدیر بحران شما می‌گوید من هیچ گزارشی دریافت نکرده‌ام؟ آیا آن‌ها وظیفه ندارند به این موضوعات رسیدگی کنند؟ چرا مدیران اجرایی که وظیفه قانونی‌شان رسیدگی به مسائل مردم است در خواب غفلت هستند و بعد مشکلات را به دوش نمایندگان می‌اندازند؟ آیا نباید استاندار شما گزارش‌ها را به شما ارائه می‌داد؟”

وی در پایان گفت: “چگونه شما از صداوسیما هزاران باغ محمدی سیستان را نشان می‌دهید ولی مزارع خشک و سوخته مردم را نشان نمی‌دهید؟ چرا نماینده ولی فقیه این مسائل را به رهبری منعکس نمی‌کند؟ چرا وقتی با رهبری جلسه می‌گذارید از مجمع نمایندگان استان حتی یک نفر را هم با خودتان نمی‌برید تا این حرف‌ها را خودمان بزنیم؟ خبرنگاران آزاد را بفرستید تا از این وضعیت گزارش تهیه کنند”.

زابل، یکی از شهرهای ایران در استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید