خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  والی درودی زندانی سیاسی؛ در بیست و دومین سال حبس در تبعید

والی درودی زندانی سیاسی؛ در بیست و دومین سال حبس در تبعید

خبرگزاری هرانا – والی درودی، زندانی سیاسی محبوس در زندان یزد که در سال ۷۵ به اتهام محاربه به حبس ابد محکوم شده بود، این حکم در کمیسیون عفو و بخشودگی به ۲۵ سال تقلیل کرد. این زندانی اهل کامیاران بیست و سومین سال از دوران محکومیت خود را در تبعید در زندان ابرکوه یزد سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، والی درودی زندانی سیاسی محبوس در زندان ابرکوه یزد، بیست و سومین سال از دوران محکومیت خود را به در تبعید در این زندان سپری می‌کند.

والی درودی از اهالی روستای «چروسانه» کامیاران در سال ١٣٧۵ به اتهام «همکاری با احزاب کُردی» بازداشت و پس از آن توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه به حبس ابد و تبعید به زندان ابرکوه یزد محکوم گردیده بود.

پیش از این کمیسیون عفو و بخشودگی دستگاه قضایی با کاهش حکم والی درودی از حبس ابد به ۲۵ سال موافقت کرد و این حکم به وی ابلاغ شد.

این زندانی سیاسی پس از بازداشت با اصرار اداره اطلاعات کامیاران به زندان “دیزل آباد” کرمانشاه منتقل و به مدت ۴ سال در این زندان نگهداری شد.

درخواست آزادی مشروط این زندانی به دلیل داشتن اتهام محاربه مورد تایید قرار نگرفته است.

آقای درودی ۲۱ سال از دوران محکومیت خود را بدون استفاده از حق مرخصی در زندان سپری کرده بود.

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۱۶ آبان‌ ۱۳۹۶، برای اولین بار پس از سپری کردن ۲۱ سال و نیم از دوران محکومیت خود با تودیع وثیقه به مرخصی ۷ روزه اعزام شد.

هرانا پیش‌تر در گزارشی در آبان‌ماه سال ۹۰ از اعتصاب غذای این زندانی سیاسی محبوس در زندان یزد در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان سیاسی و زندانیان عادی و رفتار نامناسب مسئولین زندان با زندانیان سیاسی خبر داده بود.

خانواده این زندانی سیاسی، در طول این سال‌ها بارها به دلیل دوری مسافت زندان یزد با شهر کامیاران موفق به ملاقات با وی نشده‎اند.

گفتنی است که عمر امامی هم پرونده ای این زندانی سیاسی ۴ سال از دوران محکومیت خود را در زندان دیزل آباد کرمانشاه و ۱۹ سال را در زندان ابرکوه یزد سپری کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید