خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ساعت ۱۹:۳۷:۱۳

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  وضعیت نامناسب مدرسه روستای خواجه

وضعیت نامناسب مدرسه روستای خواجه

خبرگزاری هرانا – مدرسه منطقه عشایری “گر خواجه” در بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه و بویراحمد و در ۲۶ کیلومتری شهردهدشت، مدرسه‌ای ابتدایی با ۶ دانش‌آموز از ۶ پایه مختلف است که در شرایط بسیار نامناسب و ناایمن درس می‌خوانند. رئیس اداره آموزش‌وپرورش استان می گوید که به دلیل محدودیت‌های مالی دولت نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری هرانا و به نقل از ایسنا، مدرسه روستای “گر خواجه”، مدرسه‌ای ابتدایی با ۴ پایه، پایه اول، چهارم، پنجم و ششم است. این مدرسه تنها در یک کلاس با دیوار بلوکی دست چین و سقفی از چوب، نی، شاخ و برگ درختان و پلاستیک ساخته شده که با وزش باد و یا هر زمین لرزه کوچکی احتمال ریزش و گرفتن جان دانش آموزان وجود دارد.

مدرسه روستای “گر خواجه” در حدود ۲۵ کیلومتری از شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است که تنها ظاهر آن مکان آموزشی است و دانش آموزان به سختی در آن به تحصیل مشغول هستند.

شرمت الله حسینی پرور، بخشدار مرکزی شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت این مدرسه گفت: “برای رفع مشکلات و ساخت مدرسه در این منطقه عشایر نشین با معارض اجتماعی مواجهیم”.

وی افزود: “در صورتی که معارضات محلی رفع شود این مدرسه در اولویت ساخت اداره کل نوسازی مدارس استان قرار دارد”.

همچنین لطف الله فروزان، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه و بویراحمد نیز به خبرنگار ایسنا گفت: “این مدرسه که دارای ۶ دانش آموز شامل دو دانش اموز پایه اول، دو دانش آموز پایه چهارم، یک دانش آموز پنجم و یک دانش آموز ششم است، در اولویت ما برای ساخت قرار دارد”.

وی با بیان اینکه حداقل باید یه مدرسه دو کلاسه برای این تعداد دانش آموز ساخته شود، افزود: “البته باید اعلام کنم که مدارسی دیگر همچون مدرسه “گر خواجه” در شهرستان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد”.

فروزان اظهارکرد: “دنبال و پیگیر رفع مشکل این مدرسه هستیم اما با توجه به محدودیت های مالی دولت از محل اعتبارات دولتی امکان ندارد که بتوانیم اقدامی انجام دهیم”.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: “انتظار داریم با توجه به وضعیت اعتبارات دولتی از سوی خیرین و مسئولان کشوری توجه ویژه و خاصی به این شهرستان محروم شود”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید