خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زنان  >  فروش محدود بلیط دربی فردا به زنان؛ اگر زنان بازی فردا را در ورزشگاه نبینند ممکن است فوتبال ایران تعلیق شود

فروش محدود بلیط دربی فردا به زنان؛ اگر زنان بازی فردا را در ورزشگاه نبینند ممکن است فوتبال ایران تعلیق شود

خبرگزاری هرانا – پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت “برای مسابقه دربی فردا میان استقلال و پرسپولیس به وزارت ورزش پیشنهاد داده‌ایم سهمی برای حضور بانوان تماشاگر در نظر بگیرند”این در حالی است که به نظر می‌رسد اقدام مسئولان ایران برای حضور برخی زنان در ورزشگاه برای تماشای بازی دربی فردا، به حضور “جیانی اینفانتینو” رییس فیفا در تهران و حضور وی در ورزشگاه برمی‌گردد و تنها برای جلوگیری از محرومیت‌های احتمالی ایران چنین اقدامی صورت می‌گیرد؛ “وینفرد شفر سرمربی آلمانی تیم فوتبال استقلال نیز درباره حضور خانم‌ها در ورزشگاه گفته است “نمی‌دانم چرا خانم‌ها در ورزشگاه حضور ندارند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انتخاب، پروانه سلحشوری با اشاره به حضور بانوان تماشاگر در دیدار بسکتبال ایران و عراق گفت: فراکسیون زنان به ویژه زنان عضو کمیسیون فرهنگی از ابتدای مجلس دهم به طور مرتب پیگیر موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بود و تلاش کردیم تا با گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی، حقی را که در سال‌های گذشته از بانوان سلب شده بود به آنها بازگردانیم.

او ادامه داد: تلاش ما این است که علاوه بر ورزشگاه‌های سرپوشیده، بتوانیم زمینه حضور بانوان در ورزشگاه‌های بزرگ مانند فوتبال را نیز فراهم کنیم چراکه این موضوع را یک حق طبیعی برای بانوان می دانیم.

نماینده تهران در مجلس افزود: تلاش ما برای جریان‌سازی در این خصوص با کمک وزیر ورزش و خانم محمدیان و نیز معاونت امور بانوان ریاست جمهوری موفقیت‌آمیز بوده به طوری که اکنون برای حضور بانوان در ورزشگاه‌های سرپوشیده مشکلی وجود ندارد.

سلحشوری با اشاره به یکی از دیدارهای والیبال که در آن بانوان به صورت گزینشی در ورزشگاه حاضر شده بودند اظهار داشت: حضور بانوان وقتی واقعی است که تمام زنان بتواند به ورزشگاه بروند نه اینکه طیف خاصی به صورت فرمایشی وارد شوند.

او در پاسخ به سوالی درباره حساسیت‌های مضاعف روی ورود بانوان به ورزشگاه‌های فوتبال گفت: برای من والیبال، بسکتبال و فوتبال فرقی ندارند و حضور زنان در همه ورزشگاه‌ها حقی است که باید از آن برخوردار باشند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: ممکن است زمانی برای ممانعت از کاری، قانونی وجود داشته باشد اما وقتی قانونی نداشته باشیم نمی‌توانیم صرفا بر اساس یک قانون نانوشته عمل کنیم؛ در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها هم هیچ منع قانونی وجود ندارد.

سلحشوری ادامه داد: در لایحه‌ای که در مورد وزارت ورزش اخیرا در کمیسیون فرهنگی بررسی شد، این موضوع را هم گنجانده‌ایم که باید شرایط و زمینه‌های حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مانند سرویس بهداشتی و ورودی های جداگانه فراهم شود و البته اکنون این شرایط مهیاست.

او در پاسخ به این سوال که آیا شرایط مذکور در ورزشگاه‌های فوتبال نیز فراهم است یا خیر گفت: در فوتبال نیز این شرایط فراهم است؛ به طور مثال، در ورزشگاه تبریز، ورودی، آبخوری و جایگاه‌های جدا وجود دارد و مشکلی از این بابت نداریم.

سلحشوری ادامه داد: به طور کلی حضور خانواده‌ها به تلطیف فضای خشن و مردانه ورزشگاه‌ها که بعضا برخی موازین اخلاقی نیز در آن رعایت نمی‌شود کمک می‌کند و این برای فرهنگ جامعه نیز ضرورت دارد.

او ادامه داد: برای جامعه‌ای که از فقدان نشاط و مشکلات عدیده اقتصادی رنج می‌برد حضور در ورزشگاه‌ها یک حضور سالم و ارزان قیمت خواهد بود و در عین حال می‌تواند شور و نشاط را به ورزش تزریق کند.

سلحشوری با بیان اینکه وزارت ورزش حضور تدریجی و گام به گام زنان در ورزشگاه‌ها را در دستور کار دارد، گفت: بنده معتقدم حتی می‌توان برای شروع، در دربی فردا تعدادی بلیت به بانوان اختصاص داد و مشکلی هم در این زمینه وجود ندارد. پیشنهاد این کار را هم به وزرات ورزش ارائه کرده‌ایم.

حضور “جیانی اینفانتینو” رییس فیفا در تهران برای تماشای بازی دربی

سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران از ورود جیانی اینفانتینو رییس فیفا به پایتخت ایران تا ساعاتی دیگر خبر داده است و برنامه‌های سفر وی را نیز اعلام کرده است:

“وی امشب به محض ورود به تهران با مدیران فوتبال ایران دیدار خواهد کرد.

اینفانتینو فردا برنامه‌های خود را با حضور در ساختمان وزارت ورزش و دیدار با دکتر مسعود سلطانی‌فر آغاز خواهد کرد و سپس در جشن بزرگ پیشکسوتان و جامعه فوتبال که در هتل المپیک برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

حضور در مراسم روز جهانی فوتبال زنان، بازدید از ساختمان پک، کلنگ‌زنی ساختمان جدید فدراسیون فوتبال، کاشت درخت صلح و دوستی در مرکز ملی فوتبال ایران و حضور در ورزشگاه آزادی و تماشای دربی تهران، برنامه‌های روز پنج‌شنبه اینفانتینو در تهران خواهد بود، وی سپس برای بازگشت به سوییس راهی فرودگاه حضرت امام خمینی خواهد شد.”

هرانا: با اتفاقات چند روز اخیر و باز شدن احتمالی درب ورزشگاه به روی تعداد محدودی از زنان برای حضور در ورزشگاه، احتمال آن می‌رود که این اقدام مسئولان ایران برای حضور برخی زنان در ورزشگاه برای تماشای بازی دربی فردا، به حضور “جیانی اینفانتینو” رییس فیفا در تهران و حضور وی در ورزشگاه مرتبط باشد و تنها برای جلوگیری از محرومیت‌های احتمالی ایران چنین اقدامی صورت گیرد؛

.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال: نمی‌دانم چرا خانم‌ها در ورزشگاه حضور ندارند.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران نیز با حضور در نشست خبری بازی دربی فردا بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس، درباره سوال یک خبرنگار که پرسید “آیا حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به فرهنگ‌سازی دربی کمک می‌کند” گفت: “من نمی‌دانم. چرا که نه؟ نمی‌دانم چرا خانم‌ها در ورزشگاه حضور ندارند. من باید بدانم که چرا خانم‌ها در ورزشگاه نیستند و زمانی که بدانم، می‌توانم بگویم حضور آنها به فرهنگ‌سازی کمک می‌کند یا نه. من از شما جواب می‌خواهم. شما به من بگویید چرا خانم‌ها نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند.

فوتبال برای همه آدم‌ها مهم است و همه می‌توانند کنار یکدیگر باشند، نمی‌دانم فردا یا دفعات بعد خانم‌ها می‌توانند در ورزشگاه حضور داشته باشند یا نه، نمی‌دانم در کشورهای دیگر این شرایط وجود دارد یا نه؛

دو بازی در لیگ قهرمانان داشتیم و سفیر خوبی برای فوتبال ایران بودیم و این برای کشور شما بسیار مهم است، یا همین‌طور برای آلمان، وقتی تیم‌های این کشور خوب بازی می‌کنند و برنده می‌شوند همه درباره آنها صحبت می‌کنند، نه فقط در ایران، بلکه روزنامه‌نگاران خارجی نیز از عملکرد استقلال تمجید کردند. این پیام مثبتی برای همه کشورها است که اگر فوتبال شما خوب باشد، برای کشور شما خوب است، با کامرون در آفریقا قهرمان شدیم و همه به تیم ملی افتخار می‌کردند و از این موضوع خوشحال بودند، بعد از بازگشت از عمان به خاطر بازی که با الهلال داشتیم، خیلی از پرسپولیسی‌ها به ما به خاطر عملکردمان تبریک گفتند، فوتبال همین است و به همین دلیل همه آن را دوست دارند.

نمی‌دانم، اما امیدوارم خانم‌ها نیز به ورزشگاه بیایند، ما تیم ملی بانوان نیز داریم و من نمی‌دانم که مردان می‌توانند بازی آنها را ببینند یا نه.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید