خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه 8 آذر 1401, 31st of January 2023      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ ساعت ۱۴:۰۹:۴۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پرویز برومند آزاد شد

پرویز برومند آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۸ آذر ماه، پرویز برومند، دروازه بان سابق تیم استقلال با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱، پرویز برومند آزاد شد.

بر اساس این گزارش، “در پی حضور احمدرضا عابدزاده، کریم باقری و علی فتح الله زاده در دفتر دادستان تهران در پیگیری پرونده پرویز برومند دروازه بان اسبق تیم استقلال” با دستور دادستان تهران قرار بازداشت تبدیل به قرار آزادی با وثیقه شده و این ورزشکار آزاد شد.

آقای برومند پیشتر در جریان اعتراضات سراسری تحت عنوان «لیدر اعتراضات و به جرم آسیب زدن به اموال عمومی و سر دادن شعار» توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید