خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, حقوق آکادمیک  >  دست کم ۱۲۰ دانشجو بازداشت شده بودند؛ حداقل ۲۵ دانشجو و ۴ دانش آموز در بازداشت به سر می برند

دست کم ۱۲۰ دانشجو بازداشت شده بودند؛ حداقل ۲۵ دانشجو و ۴ دانش آموز در بازداشت به سر می برند

خبرگزاری هرانا – عضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده در مجلس گفت حدود ۱۲۰ دانشجو بازداشت شدند که کماکان حدود ۲۵ تا ۳۰ دانشجو و ۴ دانش آموز در سراسر کشور در بازداشت به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، فاطمه سعیدی نماینده تهران و عضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده در مجلس با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی در نا آرامی های اخیر کشور، گفت: “خوشبختانه اکثریت دانشجویان آزاد شده اند و حدود ۲۵ تا ۳۰ دانشجو همچنان در بازداشت به سر می برند. ما پیگیر هستیم که ان شاءلله آنها هم برگردند و به امتحانهایشان برسند”.

وی ادامه داد: “آموزش عالی و نمایندگان فراکسیون امید پیگیر هستند دانشجویانی که آزاد نشده اند تا شروع امتحانات آزاد شوند و به امتحانات شان برسند”.

این نماینده مجلس با ابراز امیدواری برای بازدید از زندان اوین و بازداشتی های اخیر، گفت: “در فراکسیون امید پیگیر هستیم تا بازدیدی از زندان اوین و بازداشتی های اخیر داشته باشیم و امیدواریم هر چه زودتر این بازدید انجام شود”.

سعیدی در پاسخ به اینکه آیا برای دانشجویانی که در بازداشت به سر می‌برند پرونده قضایی تشکیل شده است؟ گفت: “در جریان اینکه حکمی برای دانشجویان بازداشتی صادر شده باشد نیستم و امیدوارم قبلا از اینکه پرونده‌ای تشکیل و حکمی صادر شود، دانشجویان بازداشتی آزاد شوند”.

وی در خصوص آمار دانشجویان بازداشتی، گفت: “آمار اولیه دانشجویان بازداشتی در سراسر کشور حدود ۱۲۰ نفر بود که خوشبختانه روزانه عده‌ای آزاد می‌شوند و در حال حاضر تنها ۲۵ تا ۳۰ نفر در بازداشت هستند”.

وی یادآور شد: “تمام روسای دانشگاه‌ها بسیج شده اند که دانشجویان بازداشتی آزاد شوند و به امتحان‌هایشان برسند. هر روز تعدادی از دانشجویان آزاد می شوند و به دلیل دیدی که دستگاههای امنیتی به جوانان دارند، جا دارد از آنها تقدیر شود”.

عضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان و دانش آموزان بازداشت شده در مجلس، با اشاره به آمار دانش‌آموزان بازداشتی، گفت: “۴ دانش‌آموز هنوز در بازداشت هستند و پیگیر هستیم که آزاد شوند. در تهران دانش‌آموز بازداشتی نداریم و این ۴ نفر در شهرستانها در بازداشت هستند”.

سعیدی گفت: “وزرای آموزش و پرورش و آموزش عالی پیگیری های قابل تقدیری برای آزادی دانش آموزان و دانشجویان انجام دادند. با توجه به نزدیک بودن امتحان‌ها، آقایان غلامی و بطحایی در صدد هستند بازداشتی ها هرچه زودتر آزاد شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید