خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ ساعت ۱۶:۵۴:۵۷

    خانه  > سایر گروهها  >  علیرغم نقض در دیوانعالی؛ صدور مجدد حکم یک اعدام و یک حبس طولانی در یک پرونده

علیرغم نقض در دیوانعالی؛ صدور مجدد حکم یک اعدام و یک حبس طولانی در یک پرونده

خبرگزاری هرانا ـ در یک پرونده که یک زن متهم است همسرش  را با همکاری مرد دیگری به قتل رسانده، علیرغم نقض حکم اعدام مرد و حبس طولانی مدت زن در دیوانعالی کشور، شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران در حکمی مشابه متهم ردیف اول را به اعدام و زن را به ۱۴ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، بر‌اساس اوراق پرونده، جسد حلق‌آویز قربانی شامگاه ۳۱ شهریور سال ۹۲ در شهر ملارد -حوالی شهریار- کشف شد. گرچه عامل یا عاملان جنایت سعی کرده بودند صحنه را خودکشی جلوه دهند، اما شواهد نشان داد که قتلی صورت گرفته و همزمان پدر و برادر مقتول با اصرار به وقوع قتل، از همسر مقتول شکایت و او را قاتل معرفی کردند، بعد هم خواستار رسیدگی به پرونده شدند.

زن ۳۲ ساله به عنوان نخستین مظنون پای میز بازجویی نشست و به سرعت به قتل با همدستی مرد میوه‌فروش اعتراف کرد. این زن به مأموران گفت: من با بهنام از مدتی قبل رابطه داشتم، شب حادثه نیز بهنام برایم پودر سفیدرنگی آورد که آن را در غذای شوهرم ریختم. وقتی او بیهوش شد بهنام به خانه آمد و جمشید را خفه کرد و بعد هم صحنه‌سازی کردیم.

با اعتراف‌های این زن، همدستش نیز دستگیر شد و قتل را پذیرفت. سپس پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. قضات نیز پس از محاکمه، رأی به قصاص مرد میوه‌فروش و ۱۵ سال حبس برای زن دادند، اما این حکم با اعتراض وکیل مدافع آنها به دیوان‌عالی فرستاده شد که پس از نقض، برای رسیدگی مجدد به شعبه چهارم دادگاه کیفری ارسال شد.

در دادگاه در جلسه رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی اصغر عبداللهی برگزار شد، هر دو متهم، اتهام قتل و مشارکت در آن را نقض کرده و به داستان‌سرایی‌های جدید پرداختند. سپس پسر نوجوان مقتول در جایگاه شهود ایستاد و گفت: «من زمان قتل پدرم ۹ ساله بودم، اما خوب یادم می‌آید این مرد (اشاره به بهنام) زیاد به خانه ما می‌آمد و شاهد رابطه‌اش با مادرم بودم. آن شب هم یک پودر سفید به مادرم داد که در غذای پدرم بریزد. وقتی من شامم را خوردم، چون باز هم غذا می‌خواستم دست در بشقاب پدر کردم اما مادرم اجازه نداد از آن بخورم.»

با اظهارات تکان‌دهنده شاهد قتل، قضات پس از مشورت با یکدیگر برای دومین‌بار متهم ردیف اول – مرد جوان – را به اتهام مباشرت در قتل به قصاص و زن را به ۱۴ سال حبس محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید