خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵, 25th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ ساعت ۱:۰۰:۰۱

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  شش تجمع اعتراضی برگزار شد

شش تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته، گروهی از کارگران کارخانه قند ممسنی در استان فارس و در روز جاری نزدیک به ۱۵۰ نفر از کارگران کاشی کویر یزد و جمعی از اعضای پروژه مسکن هواپیمایی پرند، متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس و مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، گروهی از کارگران کارخانه قند ممسنی در استان فارس، حوالی ظهر روز گذشته در اعتراض به تعویق حقوق و سایر مطالبات صنفی‌شان در مقابل درب وردی کارخانه تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی یکی از کارگران معترض با اشاره به مطالبات ۳۶ ماهه کارگران پیش از تعطیلی این واحد تولیدی به رسانه‌ها گفته است: “تجمع کنندگان کارگرانی هستند که بعد از اعلام تعطیلی کارخانه (مرداد ماه ۹۵) بیکار شده‌ و هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه مزدی خودرا دریافت کنند”.

این کارگر با بیان اینکه یکی از دلایل تعطیلی این کارخانه  واگذاری آن به بخش خصوصی بوده است؛ درباره مشکلات کارخانه و همکارانش گفت: “مشکلات کارخانه قند ممسن از چندین سال پیش  زمانی آغاز شده است که این واحد از بخش دولتی به خصوصی واگذار شد و کارفرمای نتوانست به  تعهداتش در قبال کارخانه وکارگران عمل کند ودر نهایت این واحد تعطیل اعلام شد”.

به گفته این کارگر قند ممسنی، کارفرما در زمان اخراج کارگران مرتبا وعده پرداخت مطالباتشان را می‌داد اما بعدا به بهانه‌های مختلف از جمله مشکلات مالی از پرداخت مطالبات کارگران طفره رفت.

به ادعای این کارگر کارخانه قند قهستان، همه کارگران این کارخانه که  دست کم ۳۶ماه ماه حقوق معوقه وبیمه ای طلب دارند، خواستار بازگشایی کارخانه با واگذاری مجدد آن به بخش دولتی هستند.

در اعتراض به بدحسابی کارفرما صورت گرفت؛ تجمع ۱۵۰ نفری کارگران کاشی کویر یزد در محل کارشان

به گزارش ایلنا، نزدیک به ۱۵۰ نفر از کارگران کاشی کویر یزد در ساعت ۹ صبح امروز (یکشنبه/۱ اسفند) بابت معوقات مزدی خود در محوطه محل کارشان تجمع کردند.

کارگرانی که در تجمع امروز حضور دارند گفتند که در حدود ۴۰۰ نفر هستیم که حجم معوقات مزدی‌مان به چهار ماه (آبان، آذر، دی و بهمن سال ۹۵) می‌رسد.

آنطور که کارگران کاشی کویر یزد می‌گویند آنها برای دریافت مطالبات مزدی خود با کارفرما  صورت جلسه‌ای امضا کرده بودند و قرار بود تا ۳۰ بهمن قسمتی از این مطالبات پرداخت شود اما بدحسابی کارفرما موجب شد تا کارگران تجمع امروز را ترتیب دهند.

در عین حال این کارگران مدعی هستند که هنوز بابت قسمتی از مطالبات مربوط به سال‌های ۹۳، ۹۴ و ابتدای سال ۹۵ خود طلبکارند و طبق توافقی که با کارفرما داشته‌اند قرار بود حداقل در ازاء این شرایط حداقل حق بیمه‌های آنها را به صورت کامل به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.

تجمع جمعی از اعضای مسکن هواپیمایی پرند، مسکن مهر پردیس و مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج مقابل مجلس

به گزارش خانه ملت، جمعی از اعضای پروژه مسکن هواپیمایی پرند، متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس و مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج مقابل مجلس تجمع کردند.

امروز (یکشنبه یکم اسفندماه) جمعی از کارکنان سازمان هوایی کشور با تجمع مقابل مجلس خواستار احقاق حق اعضای پروژه  ۱۱۰۰واحدی “هواپیمایی پرند” و ۴ هزار واحدی فاز ۳ پرند شدند این درحالی است که با وجود پرداخت مبالغ بسیار پس از گذشت ۱۰ سال، این واحدها همچنان به آن‌ها تحویل داده نشده و ساخت‌شان نیمه کاره مانده، ضمن آنکه هیات مدیره این واحدها حاضر به پاسخگویی و پرداخت حق مردم نبوده و به تعهدات خود پایبند نیستند.

بنابراین گزارش؛برخی از متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس با ۸۲ هزار متقاضی نیز به دلیل عدم تحویل واحدهایشان از سال ۹۲ تاکنون مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار رسیدگی مجلس به مشکل‌شان شدند.

همچنین؛ مالباختگان موسسه “کاسپین”(دارای مجوز از  بانک مرکزی) به دلیل بلوکه شدن سرمایه‌هایشان در این موسسه و اینکه نمی‌توانند حتی یک ریال از پول خود را برداشت کنند با تجمع در مقابل مجلس خواهان پاسخگویی و مسئولیت پذیری بانک مرکزی در مقابل مشتریان این موسسه شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید