خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی برادران رجبیان به زندان بازگشتند

با پایان مرخصی برادران رجبیان به زندان بازگشتند

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، مهدی و حسین رجبیان، دو برادر زندانی در بند هفت زندان اوین، بعد از یک مرخصی ۵ روزه به زندان بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۱۹ بهمن ۹۵، مهدی رحبیان و حسین رجبیان ، دو برادر زندانی، پس از پایان مرخصی ۵ روزه به زندان اوین بازگشتند.

برادران رجبیان روز پنج شنبه هفته گذشته مورخ ۱۴ بهمن به مرخصی ۳ روزه اعزام شدند. این مرخصی توسط دادستانی، دو روز تمدید شد و روز سه شنبه (دیروز) این دو برادر زندانی خود را به زندان اوین معرفی کردند.

یوسف عمادی به همراه مهدی رجبیان و حسین رجبیان در رابطه با فعالیت یک وب سایت بارگذاری موسیقی به نام “برگ موزیک” در مهرماه ۱۳۹۲ در دفتر کارشان در ساری بازداشت و به بند دو الف بازداشتگاه سپاه پاسداران منتقل شدند.

این سه زندانی نهایتا پس از تحمل دو ماه بازداشت در بند دو-الف سپاه، با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

یوسف عمادی، مهدی و حسین رجبیان آذرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در مرحله بدوی هر کدام به تحمل شش سال حبس تعزیری و جریمه‌ی نقدی محکوم شدند که این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی تقلیل یافت. این سه زندانی خردادماه ۹۵ جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری خود را به زندان معرفی کردند.

گفته میشود این سه زندانی در مراحل مختلفی از پرونده از دسترسی به وکیل محروم بودند و در زمان دادرسی بر اینکه اعترافات تحت فشار از آنان اخذ شده است تاکید کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید