خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت و بی خبری از سرنوشت کیانوش سنجری پس از بازگشت به ایران

بازداشت و بی خبری از سرنوشت کیانوش سنجری پس از بازگشت به ایران

خبرگزاری هرانا – کیانوش سنجری، بلاگر و فعال حقوق بشر ساکن آمریکا که در مهرماه سال جاری به ایران بازگشته بود تنها چند هفته پس از مراجعت بازداشت شده است. وی در شرایط بلاتکلیفی همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیانوش سنجری، بلاگر و فعال حقوق بشر ساکن آمریکا مهرماه سال جاری به دلایل نامشخصی به ایران بازگشت. 

پس از گذشت چند هفته از حضور وی در ایران در نیمه دوم آذرماه سال جاری نیروهای امنیتی وی را احضار و سپس بازداشت کردند. علیرغم گذشت حدود دو ماه از بازداشت آقای سنجری و علیرغم وعده های داده شده در خصوص تغییر قرار و آزادی وی، کماکان تغییری در شرایط این وبلاگ نویس ایجاد نشده است و نامبرده بدون چشم انداز مشخصی از روند پرونده در بازداشتگاه دستگاه اطلاعاتی به سر می برد.

نزدیکان و خانواده آقای سنجری ترجیح داده اند در رابطه با وضعیت فرزند خود سکوت اختیار کنند.

لازم به یادآوری است کیانوش سنجری (زاده ۲۰ شهریور ۱۳۶۱ در تهران) فعال مدنی، وبلاگ‌نویس  مقیم آمریکا است که تجربه چند مرتبه بازداشت را در کارنامه خود دارد.

آقای سنجری برای نخستین بار در سن ۱۷ سالگی در جریان تظاهرات دانشجویی در سالگرد واقعه تیر ۱۳۷۸ در اعتراض به تعطیلی روزنامه سلام (حادثه کوی دانشگاه تهران) بازداشت شد .

این کنشگر مدنی آخرین بار در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۰۶ در هنگامه حضور در درگیری میان نیروهای امنیتی و طرفداران آیت‌الله کاظمینی بروجردی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. متاسفانه کیانوش کار خوبی نکرده است. او تصمیم به باز گشت گرفته بود . با ان سوابق کار زیاد در خارج از کشور می دانست که حتما زیر پرسش وجواب خواهد رفت وبا بسیاری از نهاد های حقوق بشری کار می کردو حتا با برخی کار را به تازه گی شروع کرد.مسوولیت واطلاعات زیادی داشت. اما قبل از بازگشتن به ایران حتا به ان نهاد هایی که با انها کار می کرد نگفته بود که می خواهد به ایران برگردد وکماکان در حال جمع اوری اطلاعات وگسترش همکاری هایش بود، کسی که در چنین حد وسیعی کار می کند ومسولیت قبول می کند. اولا باید به ان نهاد ها بگوید که می خواهد برگردد و بریده است. دوما باید مدت طولانی خودش را در قرتطینه قرار دهد تا تمام کارهایی که به او مربوط بوده خاتمه یابد . یا اصطلاحا بسوزد. سپس با نهاد ها وادم هایی که کار می کرده هماهنگ باشد وبه انها بگوید که می خواهد برگردد. نه انکه بعد از انکه دستگیر هم شده است ، ان چمام مخفی کاری در مقابل ان نهاد ها بکند که بیچاره ها هنوز برایش ایمیل بفرستند. متاسفانه رفتارش او را کا ملا از دایره اعتماد خارج کرده است. متاسفم . ولی باید بدانید.

نظر بگذارید