خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش سنجری باف برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش سنجری باف برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی (کیانوش) سنجری باف، شهروند ساکن تهران، امروز یکشنبه نهم بهمن ماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه نهم بهمن ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مهدی (کیانوش) سنجری باف برگزار شد.

در جریان این جلسه که با حضور وکیل مدافع وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شده، آقای سنجری باف از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به دفاع از خود پرداخته است.

به گفته او، اتهام مذکور با استناد به “انتشار مطالبی در فضای مجازی و مصاحبه های صورت گرفته” توسط آقای سنجری باف بر وی وارد شده است.

همچنین، مهدی (کیانوش) سنجری باف، بدون اشاره به جزئیات بیشتر از ممنوع الخروج شدن خود خبر داد.

آقای سنجری باف چندی پیش طی ابلاغیه ای جهت دفاع از اتهام مطروحه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود.

وی در تاریخ ۲۲ آبان ماه، پس از احضار به دادسرای اوین و تفهیم اتهام، بازداشت شده بود.

در پی بازداشت این شهروند، ابوذر عبدالهی، وکیل مدافع وی اظهار داشت: “در حال حاضر در تلاش هستیم تا ضمن فراهم کردن مقدمات دفاع از موکل، ایشان را با قید وثیقه آزاد کنیم.”

مهدی (کیانوش) سنجری باف پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود، سابقه بازداشت و برخورد های قضایی را داشته است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید