خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  دست کم چهار زندانی در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند

دست کم چهار زندانی در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز جاری دستکم چهار زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند. از سرنوشت دو زندانی دیگر که برای اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سپیده دم امروز ششم بهمن ماه ۹۵، حکم اعدام دستکم چهار زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان قزلحصار کرج اجرا شد.

این خبرگزاری پیشتر گزارش کرده بود، شش زندانی روز دوشنبه هفته جاری جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شده بودند.

“رحمان نوریان” و “مجید عسکری” هویت دو تن از اعدام شدگان است که تا لحظه تنظیم این گزارش توسط هرانا احراز شده.

یکی از نزدیکان آقای نوریان در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت “این زندانی سرپرست خانواده است و از سه سال پیش در زندان به سر می برد”.

هویت دو زندانی اعدام شده دیگر و همینطور سرنوشت دو زندانی دیگر از گروه ۶ نفره منتقل شده جهت اجرای حکم کماکان نامشخص است.

انتقال و اجرای پرتعداد حکم اعدام محکومان مواد مخدر در زندان های مختلف در حالی صورت می‌گیرد که مجلس ایران در ماه های اخیر یک فوریت طرح حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر را تصویب کرد. هم‌چنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه از او خواسته بودند اجرای حکم اعدام حدود ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام مرتبط با جرایم مواد مخدر را تا بررسی طرح مورد اشاره متوقف کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید