خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  رئیس قوه قضائیه، برجسته سازی اعتصاب غذای زندانیان سیاسی را جرم خواند

رئیس قوه قضائیه، برجسته سازی اعتصاب غذای زندانیان سیاسی را جرم خواند

خبرگزاری هرانا ـ رییس قوه قضاییه با اشاره به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی، اطلاع رسانی و برجسته سازی آن را دارای “وصف مجرمانه” خواند و از مسئولین قضایی خواست تحت تاثیر آنچه او  “فضا سازی رسانه ای” خواند قرار نگیرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از قوه قضاییه، آملی‌لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی گفت: “ما نباید به کسانی که گمان می کنند با فشار رسانه ای می توانند منویات خود را اعمال کنند مجالی بدهیم. گاهی تصور می کنند که با فضاسازی گسترده و وسیع پیرامون اعتصاب غذای یک زندانی یا مواردی از این دست می توانند در روند رسیدگی‌های قضایی و یا اجرای حکم تاثیر بگذارند در حالی که چنین اقداماتی نه وجهه قانونی دارد و نه در مسیر رسیدگی نیز تاثیری خواهد داشت”.

رییس قوه قضاییه مدعی شد که « اصحاب قدرت و کشورهای بیگانه از طریق رسانه‌ها، سازمان‌ها و نهادها» تلاش می‌کنند «در مسیر رسیدگی‌های قضایی یا اجرای احکام موانعی ایجاد کنند».

آملی لاریجانی بی توجه به کارنامه بسیار بد ایران در رابطه با وضعیت حقوق بشر در عرصه جهانی افزود: “من به همه  مسئولان محترم قضایی عرض می کنم که اگر در پی فشارها و هجمه ها کوچکترین قدمی به عقب برداریم، آنها به این نتیجه می‌رسند که با فشار رسانه‌ای می‌توانند موجب عقب نشینی قوه قضاییه شوند و بر همین اساس قطعا هجمه های بیشتری خواهند داشت”.

لازم به توضیح است اعتصاب غذای پر تعداد زندانیان سیاسی از جمله آرش صادقی، علی شریعتی، آیت الله نکونام، سعید شیرزاد، مهدی کوخیان، نزار زکا، فواد یوسفی، محمدصابر ملک رئیسی، حسن رستگاری و تعداد دیگری از زندانیان مورد توجه افکار عمومی در سطح وسیعی قرار گرفت. بعضی از این زندانیان کماکان در اعتصاب غذا به سر می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید