خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات چندماهه کارگران در سه واحد صنفی

معوقات چندماهه کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران پیمانکاری شرکت احیا صنعت ادوات، کارگران کنتورسازی قزوین و حدود ۱۰۰ کارگر پیمانی خدماتی شهرداری ایذه در استان خوزستان، از معوقات و حق بیمه عقب افتاده چند ماه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانکاری شرکت احیا صنعت ادوات که تعمیرات قطارهای مسافربری رجاء را برعهده دارند از بابت حق بیمه و دستمزد طلبکارند.

کارگران پیمانکاری شرکت احیا صنعت ادوات که شرکت طرف قرارداد با شرکت حمل و نقل ریلی رجاء است، در تماسی از عدم پرداخت حق بیمه و مطالبات مزدی خود خبر دادند.

از قرار معلوم، حق بیمه این کارگران در چند ماه گذشته پرداخت نشده و هشتاد کارگر این شرکت بابت تعویض دفترچه های بیمه درمانی تامین اجتماعی خود با مشکل مواجهند.

از طرف دیگر این کارگران دستمزد دی ماه خود را نیز هنوز دریافت نکرده اند و می‌گویند: “دستمزد برج هشت (آبانماه) نیز با تاخیر و در دو قسط پرداخت شد و نگرانیم  این رویه تبدیل به یک عادت شود و هر ماه دستمزدها را با تاخیر و قسطی بپردازند”.

علاوه بر این کارگران سایت چرخ و محور که پیش از این طرف قرارداد با شرکت احیا صنعت ادوات بوده اند نیز می گویند: “هنوز تسویه حساب با کارگران انجام نشده و مشخص نیست چه زمانی قرار است معوقات پرداخت شود”.

مزد پرداخت نشده کارگران کنتورسازی به ۶ ماه رسید؛ وعده فرماندار برای انجام تغییرات

به گزارش ایلنا، کارگران کنتورسازی قزوین می‌گویند در ماههای گذشته دستمزد و حق بیمه آنها پرداخت نشده است.

تعدادی از کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین در تماس های جداگانه از ادامه معوقات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران می گویند در سال جاری فقط سه ماه دستمزد گرفته ایم و شش ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم. از قرار معلوم در شش ماه گذشته، حق بیمه این کارگران نیز پرداخت نشده است.

کارگران کنتورسازی که تعداد آنها ۳۰۰ نفر است، در هفته ها و ماههای گذشته، تجمعات اعتراضی متعددی برگزار کرده اند اما هنوز تکلیف مطالبات مزدی آنها مشخص نیست.

کارگران می گویند: “در ماههای گذشته ظرفیت تولید این کارخانه به نزدیک صفر رسیده و از آینده این واحد تولیدی قدیمی نگرانیم”.

این کارگران در ادامه از وعده های مدیران خبر می‌دهند و می گویند: “ظاهرا امروز قرار است یک ماه از مطالبات به حساب ما واریز شود”.

از قرار معلوم، فرماندار قزوین به کارگران وعده داده با انجام یک سری تغییرات، به زودی مشکلات واحد حل می شود و علاوه بر پرداخت معوقات، سطح تولید هم افزایش خواهد یافت.

کارگران شهرداری ایذه ۸ ماه مزد معوقه دارند

به گزارش ایلنا، پرداخت دستمزد حدود ۱۰۰ کارگر پیمانی خدماتی شهرداری ایذه در استان خوزستان حدود ۸ ماه به تاخیر افتاده است. گروهی این کارگران روز پنجشنبه مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

حدود ۱۰۰ کارگر خدماتی که در سطح شهر دزفول که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانکاری بصورت پیمانی مشغول کارند؛ حدود ۸ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

این کارگران می‌گویند: “مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آن‌ها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری است. همچنین بخشی از بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است”.

این کارگران می‌گویند: “در حال حاضربا مشکلات معیشتی ناشی از عدم دریافت مزد مواجه شده‌ایم و در این زمینه مسئولان شهرداری ایذه ماههاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم”.

در همین رابطه شهردار ایذه نیز درحاشیه تجمع کارگران خدماتی شهرداری به رسانه‌ها گفته است مطالبات این کارگران مربوط به پیمانکار و زمان مدیریت شهردارسابق  است ودر حال حاضر شهرداری تمام تلاش خود را برای پرداخت به موقع حقوق کارگران به کار گرفته‌است.

در ادامه «باباپور » شهردار سابق شهر ایده در واکنش به ادعای صریح  شهردار  فعلی ایذه مبنی بر اختصاص دادن معوقات حقوق کارگران به دورهای قبل، اظهار داشت: “بهمن ماه سال گذشته زمان تحویل شهرداری تمامی  معوقات مزدی  کارگران و حتی حقوق بازنشستگان را تسویه حساب کردیم”.

وی با تاکید بر اینکه اسناد مالی این ادعا در شهرداری موجود است، افزود: “ضمناً بالغ بر دو میلیارد تومان که بخشی از آن مربوط به فروش ۱۰۰ غرفه به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان بود، را تحویل شهرداری دادیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید