خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ساعت ۲۰:۱۹:۱۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  تبعید زندانی به دلیل اصرار بر تداوم اعتصاب غذا

تبعید زندانی به دلیل اصرار بر تداوم اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا _ یک زندانی به نام هیوا حسینی که پیشتر در اعتراض به اتهامات وارده در پرونده اش از سی روز گذشته در زندان سقز دست به اعتصاب غذا زده بود، بدلیل تداوم اعتصاب غذا و اصرار زندانی بر بی گناهی اش در این پرونده، به زندان کرمانشاه تبعید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هیوا حسینی فرزند عطا الله که پیشتر بدلیل اعتراض به اتهامات وارده در پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده بود از زندان سقز به زندان کرمانشاه منتقل شد.

هیوا حسینی در زمان بازداشت در زندان سقز دلیل اعتراض به روند حقوقی پرونده و رد اتهامات وارده دست به اعتصاب غذا زده و به سلول انفرادی زندان سقز منتقل شده بود.

آقای حسینی پیشتر به اتهام سرقت دستگیر شد، وی مدعی است با وجود “عدم ادله کافی و اقرار صریح به عدم ارتکاب جرم”، قاضی صرفا او را بر اساس سوء سابقه پیشین در بازداشت موقت نگه داشته است.

وی بدلیل اعتراض به روند پرونده اش از یکماه گذشته دست به اعتصاب غذا زده بود، و به دلیل تداوم این اعتصاب و اصرار بر بی گناهی اش در این پرونده، به زندان کرمانشاه تبعید شد.

حال جسمی و روحی این زندانی نامناسب گزارش میشود با این حال تاکنون هیچ رسیدگی یا توجهی نسبت به وضعیت او از سوی مسئولین زندان دیده نشده است.

بدرفتاری با هیوا حسینی درحالی صورت میگیرد که بر اساس بند یک ماده۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل ۳۷ قانون اساسی ایران، هر کس به ارتکاب جرمی متهم شود حق دارد بی گناه فرض شود مگر اینکه مجرمیت (مقصر بودن) او بر اساس قانون محرز شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید