خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ ساعت ۱۱:۱۵:۱۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم یک اعتصاب غذا همزمان با آغاز اعتصابی دیگر در زندان سقز

تداوم یک اعتصاب غذا همزمان با آغاز اعتصابی دیگر در زندان سقز

خبرگزاری هرانا – بک زندانی سقزی به نام شاهین عبیدیان در اعتراض به روند حقوقی پرونده اش و مدت زمان طولانی که در زندان مانده است دست به اعتصاب غذا زده است، همزمان زندانی دیگری با دلایل مشابه در همین زندان در بیست و دومین روز اعتصاب غذای خود به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، “شاهین عبیدیان” زندانی که به اتهام حمل و نگهداری مشروبات الکلی به یکسال حبس تعزیری و به پرداخت ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است، پس از گذشت ۲۷ ماه از دوران محکومیت اش کماکان در زندان سقز بسر میبرد.

این زندانی به دلیل عجز از پرداخت جریمه مالی که همراه با حبس صادره توسط دادگاه برای او در نظر گرفته شده بود بیش از ۱۵ ماه کماکان در زندان به سر می برد.

آقای عبیدیان در اعتراض به این روند و با خواست چاره جویی برای آزادی او از زندان از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

مسئولان زندان این زندانی را پس از اعتصاب غذا، از بند قرآنی که محل نگهداری وی بود او را به قرنطینه زندان تبعید کردند.

همزمان با این زندانی، هیوا حسینی، زندانی دیگر زندان سقز در بیست و دومین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود به دلایلی مشابه به سر می برد.

لازم به توضیح است آقای حسینی پیشتر به اتهام ۱۱ فقره سرقت بازداشت شده است با اینحال او مدعی است قاضی بدون ادله کافی و صرفا به دلیل سوسابقه او قرار بازداشت برای او صادر کرده است.

این زندانی به این مسئله معترض است و خواستار رسیدگی مجدد به وضعیت حقوقی خود و آزادی از زندان است.

بر اساس آخرین گزارشات رسیده حال جسمی و روحی این زندانی نامناسب گزارش میشود با این حال تاکنون هیچ رسیدگی یا توجهی نسبت به وضعیت او از سوی مسئولین زندان دیده نشده است.

بدرفتاری با هیوا حسینی درحالی صورت میگیرد که بر اساس بند یک ماده۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل ۳۷ قانون اساسی ایران، هر کس به ارتکاب جرمی متهم شود حق دارد بی گناه فرض شود مگر اینکه مجرمیت (مقصر بودن) او بر اساس قانون محرز شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید