خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت یک مدیر تلگرامی در ارومیه و احضار فعالی دیگر در گرگان

بازداشت یک مدیر تلگرامی در ارومیه و احضار فعالی دیگر در گرگان

خبرگزاری هرانا – مدیر یک کانال تلگرامی در ارومیه توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده است. اتهام وی «انتشار اخبار مجرمانه» عنوان شده است. از سوی دیگر مدیر یک کانال تلگرامی دیگر در شهر گرگان از سوی پلیس فتا احضار شد و از او برای توقف نشر مطالب تعهد گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «صلاح‌الدین رنجبر» ۲۴ ساله مدیر کانال تلگرامی «ارومیه دنگ» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد. کانال تلگرامی مربوطه هم با انتشار مطلب کوتاهی، توقف فعالیت‌های خود را به اطلاع رسانده است.

در این خبر کوتاه عنوان شده است که «این کانال تلگرامی به دلیل انتشار اخبار مجرمانه مسدود است.»

یک منبع نزدیک به خانواده‌ی رنجبر در این باره گفت: «وی متهم به انتشار اخباری است که طبق ادعای اداره‌ی اطلاعات، مردم را علیه نهادهای دولتی تحریک می‌کنند.»

این کانال تلگرامی که در سامانه‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده بود، اخبار سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را منتشر می‌نمود.

طبق اعلام پلیس فتا، «فاش نمودن و انتشار غیرمجاز اسناد و دستورها و مسایل محرمانه و سری دولتی و عمومی» جرم محسوب شده و براساس بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۲و۳ ‌قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی و ماده ۳ قانون جرائم رایانه‌ای، با خاطی برخورد می‌شود.

همزمان با این گزارش توهرا، فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا نیز گزارش داد مدیر یک کانال تلگرامی ظهر روز ۲۰ آبان ماه به پلیس فتای استان گلستان احضار شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به توهرا گفت: “روز گذشته (۲۰ آبان) مدیر کانال تلگرامی در گرگان توسط پلیس فتای استان گلستان احضار و بازجویی شد.”

این منبع مطلع در ادامه گفت:”مطالب کانال منتقد عملکرد دولت خصوصا در دوره اصلاحات بود و از اصلاح طلبان سال ۸۸ حمایت میکرد.”

این منبع مطلع افزود:” با تهدید به دستگیری و توهین و اعمال فشار از مدیر این کانال تلگرامی تعهد کتبی گرفتند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید