خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای زندانی که مدعی است رئیس زندان در تکاپوی اعدام اوست

اعتصاب غذای زندانی که مدعی است رئیس زندان در تکاپوی اعدام اوست

خبرگزاری هرانا – یک زندانی عادی به نام “عباس طاهری” در زندان رجایی شهر کرج که محکوم به اعدام است مدعی است رییس این زندان برای تسریع در اعدام او تلاش می کند و تاکنون چندین بار مکاتبه و تماس با اولیای دم داشته است، این زندانی از همین رو دست به اعتصاب غذا زده است. در هفته گذشته نیز زندانی دیگری به نام مجتبی غیاثوند به ترتیبی غیرمعمول اعدام شد که گفته میشود با دخالت مسئولین زندان بعنوان اینکه فردی “اخلالگر” است زمینه های اجرای حکم اعدام او هموار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانی “عباس طاهری” فرزند غلامرضا، متولد ۱۳۷۴، اهل اسلامشهر که به اتهام “قتل” محکوم به اعدام است در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد.

این زندانی که از حدود ۴ سال پیش در زندان به سر می برد و حکم او توسط شعبه ۷۱ دیوان عالی قطعی شده است تاکنون چندین بار بعنوان زندانی معترض به شرایط مورد ضرب و شتم مسئولین یا زندانیان تحریک شده قرار گرفته است.

عباس طاهری در آخرین اقدام به بندی تبعید شده است که مسئول فعلی بند و تنی از زندانیان از بابت اختلافات قدیمی درون زندان او را تهدید به مرگ کرده اند. این زندانی از مسئولان خواسته است او را به بند امنی در زندان منتقل کنند اما این خواسته مورد توجه قرار نگرفته است.

یک منبع موثق روایت این زندانی را در اختیار گزارشگر هرانا قرار داده است، عباس طاهری می گوید: “چند بار رئیس زندان قبلی رجایی شهر برای تعیین تکلیفم نامه زده که سریعتر اعدامم کنن، میگن این ارازل هستش و باید زود اعدام کنیمش، نامه ام رفته بود اجرای احکام و اعصابم خیلی خورد بود و تازه از انفرادی اومده بودم، زیر هشت بودم گفتم دو سه ساعت نگهم دارین تو سوئیت تا اعصابم سرجاش بیاد بعد برگردم تو سالن، کردنم تو سوئیت سه روز نگهم داشتن بعد دادنم اندرزگاه یک، الان تو این اندرزگاه با بعضی زندانی ها مشکل داریم”.

این منبع مطلع در ادامه به روایت عباس طاهری افزود: “من قبل اینکه منتقلم کنن اینجا اندرزگاه هفت بودم، الان اندرزگاه یک فرستادنم، حدود یک ماه پیش بوده این انتقالم، از قصد دادنم اینجا که کشته هم بشم براشون مهم نیس چون اینجا مشکل داریم، بعد این کارها بود که هی نامه زدم و پیگیر بودم که برم گردونن من رو به جای قبلی، بعدشم هر کاری کردم من رو برنگردوندن، چهار روزه الان اعتصاب کردم، دیروز من رو صدام کردن زیر هشت، تلفنی بهم توهین کرد و گفت بمیری هم همینجا می مونی و هیچ مشکلی برای ما پیش نمی اد”.

این زندانی در مورد اعتصاب غذای اعتراضی اش گفت: “بهداری هم نمی برنم برای اعتصاب و اصلا بهم اجازه نمی دن، براشون مهم نیست اعتصاب کردم و حتی مسئول اندرزگاه بهم گفت خودتو بکش اصلا، الان اعتصابم نه اب میخورم نه غذا امضا هم نمی برنم برای اعتصاب”.

این زندانی که مدعی است در دفاع از خود مرتکب قتل شده می گوید به تحریک مسئولین زندان و تماس آنها با اولیای دم پرونده اکنون آنها هر روزه به اجرای احکام زندان برای تسریع در اجرای حکم اعدام سر می زنند.

لازم به یادآوری است دوشنبه مورخ ۸ آبان ماه زندانی دیگری به نام مجتبی غیاثوند در شرایط مشابهی اعدام شد.

این زندانی که توسط مسئولین زندان “اخلالگر” خوانده می شد در حالی که اعدام های زندان رجایی شهر کرج سحرگاه چهارشنبه اجرا میشود ساعت ۸ صبح روز دوشنبه در رویه ای غیر معمول اعدام شد.

نزدیکان آقای غیاثوند مدعی هستند مسئولین زندان با تماس با اولیای دم و تحریک آنان و رفع موانع اداری عملا اجرای حکم این زندانی را به هدف حذف او دنبال کرده اند.

زندان رجایی شهر کرج مامن فعالیت باندهای مافیایی است که بعضا با حمایت بعضی مسئولین زندان امکان زیست دارند.

بعنوان یک نمونه در هفته های اخیر یک سرباز وظیفه که در حال انتقال ۵ تلفن همراه و ۲۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه به زندانی دیگری بوده دستگیر شده. او در اعترافات اولیه اقرار کرده که با هماهنگی رئیس اندرگاه در حال چنین اقدامی بوده است.

هر چند از واکنش مسئولان و نتیجه تحقیقات این پرونده اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید