خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ساعت ۱۰:۳۱:۰۴

    خانه  > کارگران  >  افزایش ۲۲ درصدی فوتی حوادث کار در مازندران

افزایش ۲۲ درصدی فوتی حوادث کار در مازندران

خبرگزاری هرانا – مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از افزایش ۲۲ درصدی فوتی حوادث کار در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیر کل پزشکی قانونی استان به استناد آمارهای موجود در این سازمان در خصوص روند رو به رشد تلفات حوادث ناشی از کار در سال‌های اخیر هشدار داد.

دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه در سال های اخیر امار تلفات حوادث ناشی از کار روند افزایشی داشت بطوری که مرگ و میر ناشی از حوادث کار در شش ماهه امسال ۵۶ نفر هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲درصد افزایش یافت، از این تعداد ۵۵ مرد و یک نفر زن هستند.

 عباسی با بیان اینکه از این تعداد ۴۶ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ،افزود: “بر اساس آمارهای موجود در شش ماهه سالجاری سقوط از بلندی با ۲۴ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و برق گرفتگی با ۱۴، جسم سخت با ۱۳ و سایر با ۵ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند”.

مرداد ماه بیشترین فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: “در شش ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۲ مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۶ مورد در تیر ماه ثبت شده‌ است”.

بیشترین و کمترین شهر

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: “طی این مدت شهرستان‌های بابل با ۱۲ فوتی، ساری با ۷ و آمل با ۶ فوتی بیشترین و شهرستان‌های چالوس، فریدونکنار و نکا هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند”.

تفکیک سن

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت: “بیشترین سن مربوط به افراد ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۰ فوتی و ۲۱ تا ۳۰ با ۱۶ فوتی و ۴۱ تا ۵۰ با ۸ فوتی به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند و سن بیش از ۶۱ سال با یک فوتی کمترین آمار در این شش ماهه گزارش شده است”.

افزایش ۱۰ درصدی مصدومین حادثه کار

عباسی افزود: “بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۴۹۳ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت از این تعداد ۴۷۱ نفر مرد و ما بقی زن هستند”.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت: “ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست”.

 لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی در حین کار گفته می شود و لزوما نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید