خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ ساعت ۰:۰۸:۵۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روز کوروش؛ بازداشت دست کم ۵ تن از مدیران کانال های تلگرامی

روز کوروش؛ بازداشت دست کم ۵ تن از مدیران کانال های تلگرامی

خبرگزاری هرانا – خبرگزاری فارس که به سپاه پاسداران نزدیک است با انتشار فیلمی از اعترافات افرادی که گفته میشود ادمین‌‌های کانال‌های تلگرامی هستنند مدعی شد این افراد در دعوت شهروندان برای حضور در تجمع ۷ آبان موسوم به روز کوروش در پاسارگاد نقش داشته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خبرگزاری امنیتی فارس امروز فیلمی از اعترافات ۵ تن از بازداشت شدگان روزهای اخیر را منتشر کرد.

در این فیلم که مشخصا ۵ فرد با چهره ای پوشیده تحت شرایط نامعلومی به اقرار علیه خود مبادرت می کنند گفته میشود آنان از جمله فعالان فضای مجازی بودند که از مردم برای حضور در تجمع روز کوروش دعوت کرده اند.

فارس این افراد را چنین معرفی کرد: “ضد انقلاب خارج‌نشین با سوء استفاده از احساسات ملی ایرانیان، سعی در تحقق نافرمانی مدنی در پوسته گرامی‌داشت روز کوروش شده‌اند تا آغازی باشد بر رویای براندازی نرم نظام.”

در این گزارش عده‌ای که دست کم ۵ نفر متفاوت هستند “اعتراف” می‌کنند که گروه‌های مخالف نظام آنها را فریب داده‌اند تا برای این تجمع که هدف آن “براندازی نرم” بوده فعالیت کنند.

فارس همچنین بدون اینکه به تاریخ دستگیری این افراد اشاره کند اضافه کرد: “وزارت اطلاعات تیم مجری جریان ضد انقلاب در فضای مجازی را که به بهانه روز بزرگداشت کوروش در هفتم آبان خواهان اقداماتی متناسب با اهداف از پیش طراحی شده مانند ایجاد تجمع غیرقانونی و آسیب به اموال عمومی بود را شناسایی و منهدم کرد.”

در این ویدئو همچنین هشدار داده شده که افرادی که چنین اهدافی را دارند “دائم زیر نظر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی هستند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید