خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حشمت الله طبرزدی بازداشت شد

حشمت الله طبرزدی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – حشمت الله طبرزدی، فعال سیاسی، روز گذشته توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت شد. گفته می شود آقای طبرزدی جهت شرکت در مراسم روز بزرگداشت کوروش به شیراز سفر کرده بود. مامورین پس از بازداشت وی، منزل او در تهران را نیز تفتیش کرده و تعدادی از لوازم شخصی آقای طبرزدی را با خود برده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  روز سه‌شنبه ۷ آبان‌ماه ۹۸، حشمت الله طبرزدی، فعال سیاسی توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت شد.

پس از بازداشت آقای طبرزدی، نیروهای امنیتی تهران نیز منزل شخصی وی را مورد تفتیش و ضبط برخی وسایل شخصی قرار داده‌اند.

گفته می‌شود حشمت الله طبرزدی روز گذشته جهت شرکت در مراسم روز کوروش راهی شیراز شده بود.

با توجه به احضار و اخذ تعهد از برخی شهروندان و فعالین مدنی، جهت عدم شرکت در مراسم روز کوروش، احتمال می‌رود بازداشت آقای طبرزدی در این خصوص صورت گرفته باشد.

حشمت الله طبرزدی، دبیر جبهه دمکراتیک ایران است و سابقه چندین بار بازداشت را در پرونده خود دارد؛ وی در تاریخ ۷ دی‌ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به ۹ سال زندان محکوم شد. این فعال سیاسی در نهم تیرماه سال ۹۴ پس از تحمل حدود ۵ سال و نیم حبس با اعمال ماده ۱۳۴ و تجمیع اتهامات، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

در شهریور ما سال ۹۶ نیز شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، حشمت الله طبرزدی را به ۶ سال زندان محکوم کرد. در صورت اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) مدت ۵ سال از این حکم قابلیت اجرایی دارد.

این روزنامه نگار پیش‌تر مدیر مسئول نشریاتی همچون «پیام دانشجو»، «ندای دانشجو»، «هویت خویش» و «گزارش روز» بوده است.

لازم به ذکر است در تاریخ ۷ آبان ماه هر سال تعدادی از شهروندان جهت حضور در مراسم برزگداشت کوروش راهی پاسارگاد شیراز می شوند و طبق روال سالیان اخیر حکومت این موضوع را بر نمی تابد و به طرق مختلف مانع تجمع در این محل می شود. طی سال های اخیر نیز احضار برخی شهروندان، برخوردهای امنیتی، صدور احکام قضایی و مسدود کردن راه های ارتباطی مقبره کوروش از جمله این روش ها بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید