خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمدمهدی نکونام توسط نیروهای امنیتی در قم بازداشت شد

محمدمهدی نکونام توسط نیروهای امنیتی در قم بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل محمد مهدی نکونام، فرزند آیت الله نکونام روحانی منتقد دربند، اقدام به تفتیش منزل و بازداشت وی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز، نیروهای امنیتی از سوی دادگاه ویژه روحانیت شهر قم با مراجعه به منزل محمدمهدی نکونام اقدام به تفتیش منزل، ضبط وسایل و بازداشت نامبرده کردند.

نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم بازداشت و تفتیش منزل این محل را حستجو کرده و تمام وسایل الکترونیکی-ارتباطی از قبیل تلفن های همراه و لب تاپ ها را ضبط و با خود بردند.

از دلایل و سرنوشت محمدمهدی نکونام که در کسوت روحانیون است پس از بازداشت اطلاعی در دست نیست.

روحانی جوان بازداشت شده امروز فرزند آیت الله محمدرضا نکونام است که هم اکنون در زندان ساحلی قم به سر می برد. محمدمهدی نکونام پیش تر در سال ۹۴ نیز مدتی را در بازداشت به سر برده بود.

آیت‌الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد متولد ۱۳۲۷، مورخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۳ پس از سخنان انتقاد آمیز در نفی «فیلترینگ و حرام خواندن اینترنت پرسرعت» با شکایت برخی از روحانیون بانفوذ در مراجع قضایی و امنیتی بازداشت و پرونده‌ای برای ایشان تشکیل شد.

محمدرضا نکونام با محکومیت ۵ سال حبس تعزیری علی‌رغم بیماری‌ و وضعیت نامناسب جسمی درحال حاضر در زندان ساحلی قم نگهداری می‌شود.

وی که یک تجربه سکته مغزی را در زندان پشت سر گذاشته از افزایش فشار و قند خون همراه با کاهش بینایی بعنوان تبعات این وضعیت پزشکی  رنج می برد. با این حال مسئولین این زندان در مواردی از ارائه داروهای تجویزی وی در زندان ممانعت به عمل آورده‌اند.

هرانا در گزارشی مفصل درباره این مجتهد شیعی زندانی و وضعیت پزشکی و پرونده ایشان اقدام به انتشار اسناد مربوطه نموده بود.

پیش از این نامه‌هایی از سوی شاگردان یا طلاب حوزه علمیه در حمایت از آقای نکونام منتتشر شده است از جمله نامه ۱۲۸ طلبه به جواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و نامه بیش از ۳۰۰ تن از مدرسین و طلاب حوزه‌های علمیه.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید