خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعزام آیت الله نکونام، روحانی زندانی به بیمارستان در پی وخامت حال

اعزام آیت الله نکونام، روحانی زندانی به بیمارستان در پی وخامت حال

خبرگزاری هرانا – آیت الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد زندانی امروز از زندان ساحلی قم به دلیل وخامت وضعیت جسمی به بیمارستانی نامعلوم در شهر تهران منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایرات، آیت الله نکونام امروز مورخ ۷ مردادماه، به دلیل وخامت وضعیت جسمی به بیمارستانی در تهران اعزام شد.

یک منبع نزدیک به بیت این روحانی سرشناس در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن تایید این اعزام گفت “خونریزی معده، کم کاری کلیه سمت چپ، ورم پای چپ و فشار خون ۲۰ که نشان از افزایش شدید دارد از جمله دلایلی بود که باعث شد ایشان از بند روحانیت زندان ساحلی قم بصورت اورژانسی به بیمارستان نامعلومی در شهر تهران منتقل شود.”

آیت‌الله محمدرضا نکونام

گفته میشود از سه روز پیش بهداری زندان دستور اعزام این روحانی دربند به بیمارستان را صادر کرده بود اما اعزام وی به دلیل کارشکنی دادگاه ویژه روحانیت که تصمیم گیرنده در مورد جزیی ترین مسایل زندانیان روحانی است به تعویق افتاده بود.

لازم به یادآوری است نیمه شب ۹ تیرماه آیت الله محمدرضا نکونام روحانی منتقد بیمار که با استفاده از مرخصی استعلاجی در بیرون از زندان به سر می برد علیرغم مخالفت پزشکان، توسط نیروهای امنیتی از بیمارستانی که در تهران بستری بود به زندان ساحلی قم بازگردانده شد.

همچنین در ماه های اخیر پزشکی قانونی برای سومین بار رای به عدم توان تحمل حبس توسط این روحانی دربند داده بود.

آیت‌الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد متولد ۱۳۲۷، مورخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۳ پس از سخنان انتقاد آمیز در نفی «فیلترینگ و حرام خواندن اینترنت پرسرعت» با شکایت برخی از روحانیون بانفوذ در مراجع قضایی و امنیتی بازداشت و پرونده‌ای برای ایشان تشکیل شد.

محمدرضا نکونام با محکومیت ۵ سال حبس تعزیری علی‌رغم بیماری‌ و وضعیت نامناسب جسمی درحال حاضر در زندان ساحلی قم نگهداری می‌شود.

وی که یک تجربه سکته مغزی را در زندان پشت سر گذاشته از افزایش فشار و قند خون همراه با کاهش بینایی بعنوان تبعات این وضعیت پزشکی  رنج می برد. با این حال مسئولین این زندان در مواردی از ارائه داروهای تجویزی وی در زندان ممانعت به عمل آورده‌اند.

هرانا در گزارشی مفصل درباره این مجتهد شیعی زندانی و وضعیت پزشکی و پرونده ایشان اقدام به انتشار اسناد مربوطه نموده بود.

پیش از این نامه‌هایی از سوی شاگردان یا طلاب حوزه علمیه در حمایت از آقای نکونام منتتشر شده است از جمله نامه ۱۲۸ طلبه به جواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و نامه بیش از ۳۰۰ تن از مدرسین و طلاب حوزه‌های علمیه.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید