خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۰۴ ساعت ۰:۴۹:۵۷

    خانه  > کارگران  >  سه تجمع اعتراضی برگزار شد

سه تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، شماری از کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های فاز ۱۳ عسلویه، جمعی از کارگران «کیش چوب» و تعدادی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری آرمان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۳، شماری از کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های فاز ۱۳ عسلویه دیروز و امروز بابت  چندین ماهمعوقات مزدی تجمع کردند.

مشابه این واکنش صنفی در ماه‌های گذشته در قالب برپایی تجمعات صنفی شکل گرفته‌بود و اکنون نیز این کارگران در محوطه اطراف محل کار خود تجمع کردند تا اعتراض خود را به گوش کارفرمای اصلی برسانند.

گفته می‌شود که این کارگران در چند شرکت پیمانکاری مشغول کارند و از نیمه اسفندماه سال گذشته تاکنون برای دریافت معوقات مزدی خود با مشکل مواجهند.

تجمع کارگران کیش چوب مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۳، جمعی از کارگران «کیش چوب» در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود می خوانند ، مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش دست به تجمع زدند.

گروهی از کارگران«کیش چوب» که تعداد آنها به ۲۰۰ نفر می رسد ،در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و و پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود می‌خوانند، صبح امروز چهارشنبه (سوم آبان )مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش تجمع کردند.

طبق ادعای کارگران معترض در حال حاضر فعالیت تولیدی این واحد تولیدی به سبب رکود  بازار کار موقتا متوقف شده وکارگران کاری برای انجام دادن ندارند.

کارگران معترض می‌گویند: “افزایش مشکلات کیش چوب باعث شده‌است تا کارفرما از یک ماه قبل درب‌های کارخانه را  به روی کارگران بسته است”.

این کارگران همچنین مدعی‌اند؛ جدا از بلاتکلیفی در وضعیت شغلیشان ،در حال حاضر هر یک از کارگران بابت ۸ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی از کارفرما  طلبکارند.

به نقل از کارگران کیش چوب گفته می شود،آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد شهریور ماه سال ۹۵ است که در خرداد ماه سال جاری توسط کارفرما به حساب بانکی آنها واریز شده است، همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۵ آنان را پرداخت نکرده است.

آن‌ها می‌گویند: “در آخرین پیگیری‌هایی که با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی از سوی کارفرما برای دریافت مطالباتمان نشنیدیم و به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان تجمع کنیم”.

کارگران معترض درباره روند پیگیری حقوقی دریافت مطالبات خود می‌گویند، بعد از بدقولی کارفرما‌  امروز چهارشنبه همه کارگران به صورت مجزا به اداره اشتغال منطقه آزاد کیش شکایت کردند و مسئولان این اداره  قول پیگیری دادند.

ادامه‌ تجمع سپرده‌گذاران آرمان مقابل استانداری خوزستان

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۳، تعدادی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری آرمان، از عصر امروز چهارشنبه مجددا” مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

یکی از این تجمع کنندگان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا تاکنون این تجمعات نتیجه ای در بر داشته یا خیر؟ گفت: “همین که رسانه ها ما را می بینید و اعتراض ما را پوشش می دهند، خدا را شاکریم. امیدواریم مسئولان نیز به این بی توجهی ها خاتمه دهند”.

مالباختگان موسسه مالی و اعتباری آرمان، مدت هاست که در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان توسط موسسه مالی و اعتباری ملل که مسئولیت پرداخت بدهی موسسه آرمان را بر عهده گرفته، دست به اعتراضات متعددی در اهواز زده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید