خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ساعت ۹:۴۵:۳۷

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دست کم پنج تجمع صنفی و اعتراضی در روزهای اخیر برگزار شد

دست کم پنج تجمع صنفی و اعتراضی در روزهای اخیر برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ طی روز های گذشته، جمعی از پاتولوژیست‌ها، کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های فاز ۱۳ کنگان، جمعی از فرهنگیان اصفهان، طلبکاران مؤسسه اعتباری آرمان و حدود دویست نفر از تاکسیرانان فرودگاهی تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، جمعی از پاتولوژیست‌ها در اعتراض به دستور وزیر بهداشت مبنی بر صدور مجوز برای تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی به دانش آموختگان تک رشته ای علوم آزمایشگاهی ، مقابل مجلس تجمع کردند.

صبح روز یکشنبه جمعی از پاتولوژیست‌ها به دلیل اینکه با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صدور مجوز برای تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی به دانش آموختگان تک رشته ای علوم آزمایشگاهی داده شده است، مقابل مجلس تجمع کردند.

در کنار این افراد دانش آموختگان علوم آزمایشگاهی نیز بخاطر اجرای قانونی که در سال ۶۷ مصوب شده بود برای تشکر از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیگیری نمایندگان در این خصوص مقابل مجلس تجمع کردند.

تجمع کارگران فاز ۱۳ کنگان امروز نیز ادامه یافت

به گزارش در پی محقق نشدن خواسته های کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های فاز ۱۳ کنگان روز صبح نیز (یکشنبه/ هفتم خرداد ماه) این تجمع صنفی ادامه یافت.

در پی محقق نشدن خواسته های کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های فاز ۱۳ کنگان روز صبح نیز (یکشنبه/ هفتم خرداد ماه) این تجمع صنفی ادامه یافت.

اعتراض کارگران شرکت پایندان که از دیروز صبح آغاز شده بود به دلیل آنچه که بی‌توجهی کارفرمای اصلی نسبت به خواسته های صنفی مطروحه عنوان می‌شود، برای امروز نیز ادامه یافت.

علت اصلی برپایی این تجمع صنفی وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی عنوان شده است که پرداخت آن از ابتدای زمستان گذشته برزمین مانده است.

به گفته این منابع، برخلاف روز گذشته که اجتماع صنفی کارگران معترض در مقابل دفتر کارفرمای اصلی برپا شد برای امروز این کارگران که شمار آنها در حدود سیصد نفر برآورد می‌شود، حاضر به خروج از استراحتگاه‌های خود (کمپ) نشده و منتظر وصول معوقات مزدی خود هستند.

منابع ایلنا می‌گویند که این کارگران در ساخت یونت‌های ۱۰۱، ۱۰۴ و ۱۰۵ فاز ۱۳ کنگان فعالیت دارند.

 صبح دیروز رخ داد؛ تجمع اعتراضی فرهنگیان اصفهان مقابل صندوق ذخیره

به گزارش ایلنا، صبح دیروز جمعی از فرهنگیان اصفهان مقابل صندوق ذخیره فرهنگیان تجمع کردند.

صبح دیروز (یکشنبه/ هفتم خرداد) جمعی از معلمان اصفهان مقابل صندوق ذخیره فرهنگیان تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند پروژه هزار واحدی فولادشهر که قرار بود به معلمان تحویل شود، پس از گذشت ده سال هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گفته یکی از تجمع کنندگان معلمان اصفهانی تا کنون بارها اعتراض خود را به گوش مسئولان رسانده اند اما هیچ پاسخی نگرفته‌اند.

ادامه تجمع طلبکاران موسسه اعتباری آرمان در خوزستان

به گزارش فارس، تجمع طلبکاران مؤسسه اعتباری آرمان در خوزستان برای چندمین روز متوالی برگزار شد.

این روزها در اکثر نقاط استان تجمع مشتریان بانکی موسسه اعتباری آرمان گزارش شده است.

با توجه به اعلام ورشکستگی این صندوق، سپرده‌گذاران به‌یکباره با مراجعه به شعبه این موسسه در اکثر شهرستان‌های استان خواستار برداشت وجه خود از حساب شدند و با توجه به اینکه مسئولان این بانک‌ها و برخی از مسئولان استانی در هفته گذشته اعلام کرده بودند که مطالبات سپرده‌گذاران امروز پرداخت خواهد شد، باز هم مراجعه این افراد نتیجه‌ای در بنداشت و در برخی از شهرستان‌ها تجمعات ادامه پیدا کرد.

با این حال برخی از شهروندان خوزستانی صبح امروز با تجمع مقابل درب استانداری این استان خواستار ورود استاندار به این مساله و بازپس‌گیری مبالغ سپرده شده در این صندوق بودند.

این در حالی است که در شهرستان ایذه نیز تجمع برای ساعاتی باعث ایجاد ترافیک در خیابان منتهی به محل این صندوق شد.

تجمع تاکسیرانان فرودگاهی تهران مقابل وزارت کار

به گزارش ایلنا، حدود دویست نفر از تاکسیرانان فرودگاهی تهران مقابل وزارت کار تجمع کردند.

صبح روز (ششم خرداد) حدود دویست نفر از رانندگان تاکسی شاغل در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی تهران مقابل وزارت کار تجمع کردند.

این رانندگان که در طول هفته گذشته نیز دوبار تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند، می‌گویند: از ورود به فرودگاه‌ها با وجود سالها سابقه کار منع شده‌ایم چرا که توان خرید تاکسی‌های خارجی و پرداخت اقساط سنگین آن را نداریم.

این تجمع از ساعت هفت صبح امروز آغاز شده و تا این لحظه همچنان ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید