خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت مجدد سروش فرهادیان به یک سال حبس

محکومیت مجدد سروش فرهادیان به یک سال حبس

خبرگزاری هرانا – سروش فرهادیان، روزنامه‌نگار اصلاح طلب، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به حکم قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فدارسیون بین المللی روزنامه نگاران، صالح نیکبخت، وکیل دادگستری با اعلام این خبر گفته است که «آقای فرهادیان با فاصله کمتر از سه ماه از قطعی شدن حکم قبلی‌اش باز هم با همین اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و با استناد به اظهارنظر و نوشته‌های پیش از تشکیل پرونده قبلی که رای آن قطعی شده احضار و سپس محکوم شده است.»

سعید میرمحمدی، دیگر وکیل این روزنامه‌نگار نیز از اعتراض به احضارهای پیاپی سروش فرهادیان، به ویژه پیش و پس از انتخابات مجلس دهم، انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای پنجم در دادگاه اشاره کرده است.

دکترمیرمحمدی افزود: “سوال های آقای مقیسه قاضی شعبه ۲٨ دادگاه انقلاب استان تهران مانند پرونده قبلی آقای فرهادیان، درباره انتشار دیدگاه موکلم در مورد وقایع سال ٨٨ و مسائلی از این دست با استناد به سخنرانی، نوشته ها و موارد مشابه بود”.

نیکبخت ادامه داد: “هرچندآقای فرهادیان با تجدیدنظرخواهی موافق نیست اما ما براساس قانون به حکم صادره اعتراض می کنیم. امیدواریم در دادگاه تجدیدنظر به شرایط دادگاه و سابقه رسیدگی به این اتهام توجه و حکم برائت صادر شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید