خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۳ کارگر نیز دچار مصدومیت شد. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۷، روز (۱۶ مهر ماه) یک کارگر ساختمانی بر اثر ریزش آوار ساختمان داروخانه‌ای واقع در خیابان مهدیه تویسرکان، جانش را از دست داد.

براساس گزارش مسئول آتش نشانی شهرستان تویسرکان، اعلام وقوع حادثه ریزش آوار روی یک کارگر در یک ساختمان حال ساخت در جوار یک داروخانه در خیابان مهدیه؛ آتش نشانان ایستگاه مرکزی را جهت بررسی و امداد و نجات عازم محل حادثه کرد.

محمد خدابخشی گفته است؛ آتش‌نشانان به محل حادثه شتافته و شاهد ریزش آوار روی یک کارگر بودند. آتش‌نشانان هر چه سریعتر اقدام به خارج کردن وی از زیر آوار کرده و در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند اما متاسفانه معلوم شد وی جان خود را در همان دقایق اولیه حادثه از دست داده است.

قطع شدن دست یک مرد در کارگاه ماسه‌شویی در آبش احمد

به گزارش ایسنا مورخ ۱۷ مهر ۱۳۹۶، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی از قطع شدن دست یک مرد در کارگاه ماسه‌شویی در آبش احمد از توابع شهرستان کلیبر خبر داد.

«وحید شادی‌نیا» با اعلام این حادثه افزود: “صبح روز(دوشنبه) در پی حادثه‌ای در یک کارگاه ماسه‌شویی در آبش احمد، دست مردی قطع شد و به‌علت شرایط خاص عبوری منطقه، این فرد توسط اورژانس هوایی به تبریز انتقال یافت”.

وی اظهار کرد: “در این حادثه دست چپ مرد ۵۴ ساله از ناحیه بالای آرنج داخل دستگاه گیر کرده و قطع شده بود”.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: “این مصدوم به همراه عضو قطع شده پس از انجام اقدامات درمانی پیش بیمارستانی جهت پیوند و درمان‌های تخصصی به بیمارستان امام رضا تبریز انتقال یافت”.

مصدومیت دو نفر در اثر فروریختن ساختمان

به گزارش صدا و سیما مورخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶، ساختمان یک کارگاه در شهر ایرانشهر فرو ریخت و دو کارگر زخمی شدند.

بی توجهی به نکات ایمنی توسط کارفرمایان در عملیات احداث ساختمان کنار این کارگاه، موجب فرو ریختن آن شده است.

ناصح مدیر مرکز فوریت های پزشکی ایرانشهر گفت: “در این حادثه دو نفر بر اثر ریزش آوار مصدوم شدند که یکی از آنان در محل درمان و دیگری و به بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر منتقل شد”.

وی افزود: “آوار برداری و نجات مصدومان با همکاری آتش نشانی ایرانشهر انجام شد”.

مرگ کارگر خودروی سنگین در آبادان

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۹، یک کارگر خودروی سنگین (کمپرسی) در آبادان زیر اتاقک حمل بارِ خودرو گیر کرد و جان خود را از دست داد.

عصر روز ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶، یک کارگر خودرو کمپرسی در حین کار جان خود را از دست داد.

این حادثه ساعت ۱۵:۳۰ در آبادان رخ داد. شدت حادثه به حدی بود که کارگر در دم جان باخت.

براساس اعلام سازمان آتش‌نشانی آبادان، قرار نگرفتن نگهدارنده در قسمت بار کمپرسی، علت گرفتار شدن کارگر فوت شده میان شاسی و اتاق خودرو شد که در نهایت به مرگ این کارگر انجامید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید