خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  تصویب سه ماده از لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

تصویب سه ماده از لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

خبرگزاری هرانا – سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب سه ماده از لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در نشست روز گذشته این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، احد آزادیخواه روز- یکشنبه- در تشریح نشست کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: “در نشست سه ماده (مواد یک، سه و پنج) از لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون مطرح و به تصویب اعضا رسید”.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را مورد بررسی قرار داد و کمیسیون اصلی این لایحه کمیسیون قضایی و حقوقی است، افزود: “ماده یک این لایحه درخصوص اصطلاحات به کار رفته بود که با تغییراتی جزئی به تصویب اعضای کمیسیون رسید”.

وی ادامه داد: “ماده سه این لایحه نیز به وضعیت مخاطره آمیز کودکان و نوجونان در خانواده پرداخته بود که با تصویب ماده سه والدین یا سرپرست کودکان و نوجوانان اگر به بیماری رفتاری، روانی یا جسمی واگیردار مبتلا شوند، وضعیت کودک مخاطره‌آمیز تعریف می‌شود و باید توسط نهادها و دستگاه‌های قضایی و دولتی مورد حمایت قرار گیرد”.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: “با تصویب ماده پنج این لایحه نیز مقرر شد دستگاه‌هایی همچون بهزیستی برای کودکان و نوجوانانی که در شرایط مخاطره‌آمیز و بزه اجتماعی هستند، شرایط مناسب را در خانواده ایجاد کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید