خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ساعت ۲۳:۴۸:۰۵

    خانه  > کارگران  >  سه تجمع صنفی و اعتراضی امروز برگزار شد

سه تجمع صنفی و اعتراضی امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، شماری از بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان، جمعی از سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان و عده‌ای از داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز دوشنبه (دهم مهر ماه) شماری از بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان مقابل ساختمان استانداری اصفهان تجمع کردند.

 این بازنشسته‌ها که خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به موقع مستمری بازنشستگی خود هستند، می‌گویند: “با وجود اعتراضات مکرر هنوز مطالبات صنفی آنها برآورده نشده است”.

آنان درباره بخشی از مطالبات امروز خود می‌گویند: “با گذشت ۱۰ روز از مهر ماه هنوز مستمری شهریور ماه بازنشستگی خود را دریافت نکرده و مشکلاتی در زمینه درمان مستقیم و تکمیلی خود دارند”.

همچنین بازنشسته‌های صنعت فولاد خواستار اختصاص بودجه‌ای دولتی  برای تامین  منابع مالی پرداخت مستمری بازنشستگی خود هستند.

یکی از بازنشستگان می‌گوید: “به‌دنبال اختصاص بودجه دولتی از مجلس هستیم که اگر طرح تامین بودجه بازنشستگان فولاد در مجلس تصویب بشود، بخش زیادی از مشکلات مالی مرتفع خواهد شد”.

طبق اظهارات این کارگر بازنشسته در حال حاضر بودجه‌ای که در سال ۹۶ برای بازنشستگان درنظر گرفته شده جوابگوی مطالبات بازنشستگان نیست. به همین دلیل هر ماه در بحث پرداخت مستمری و ارائه خدمات درمانی و رفاهی صندوق دچار مشکل است.

در این زمینه «اکبر نوروزی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با تایید خبر به تاخیر افتادن مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد کشور و اعتراض امروزجمعی از  بازنشسته‌های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به ایلنا گفت: “پیگیر پرداخت مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد از محل فروش سهام شرکت‌های زیرمجموعه هستیم”.

او با بیان اینکه به نظر می‌رسد حدود یک هفته دیگر امکان پرداخت مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد فراهم می‌شود، افزود: “به دلیل قطع بودجه دولتی ازسوی سازمان مدیریت و برنامه با مشکل تامین اعتبار مواجه شده‌ایم”.

به گفته وی، حدود ۳۰ هزار میلیارد از محل بودجه کشور به صندوق فولاد اختصاص یافته که در دریافت آن با دولت دچار مشکل هستیم.

صبح امروز صورت گرفت؛ تجمع سپرده‌گذاران موسسه آرمان مقابل استانداری خوزستان

به گزارش ایلنا، جمعی از سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان، صبح امروز مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

این تجمع کنندگان که تعداد آنان حدود ۱۵۰ نفر تخمین زده می‌شود، در اعتراض به تصمیم موسسه مالی و اعتباری ملل مبنی بر پرداخت مطالبات آنان تا سقف سه میلیون تومان، تجمع کرده اند.

این تجمع کنندگان معتقدند بانک مرکزی نسبت به احقاق حقوق آنان از موسسه ملل که عهده دار بدهی موسسه مالی و اعتباری آرمان شده است، بی تفاوت است.

تجمع کنندگان همچنین خواهان دخالت استاندار خوزستان و پیگیری مطالباتشان هستند و به همین دلیل از صبح امروز دوشنبه، مقابل استانداری دست به تجمع زده اند.

تجمع داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی مقابل وزارت بهداشت

به گزارش ایسنا، عده‌ای از داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی در اعتراض به نتایج آزمون دستیاری و اعمال سهمیه پنج درصدی رزمندگان و ایثارگران در این آزمون مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

پیرو اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی جمعی از داوطلبان این آزمون در اعتراض به نتایج اعلام شده روبروی وزارت بهداشت تجمع کردند.

دندانپزشکان تجمع کننده خواستار بازبینی نحوه اعمال سهمیه‌های بومی، ایثارگر،‌ شاهد و سهمیه پنج درصدی جانبازان و ایثارگران بوده و اظهار می‌کردند در دفترچه ثبت‌نام صراحتا اعلام شده است، که باقی مانده سهمیه آزاد و ایثارگر متعلق به داوطلبین سهمیه آزاد است.

م.الف یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اظهار کرد: “ما خواهان بازبینی نحوه اعمال سهمیه‌های بومی و ایثارگر و شاهد و سهمیه پنج درصدی جدید و احقاق حقوق داوطلبین سهمیه آزاد هستیم”.

وی ادامه داد: “در دفترچه ثبت نام صراحتا اعلام شده است، که باقی مانده سهمیه آزاد و ایثارگر متعلق به داوطلبین سهمیه آزاد است”.

این داوطلب آزمون دستیاری دندانپزشکی گفت: “با افزایش سهمیه بومی و رزمندگان و ایثارگران، ظرفیت باقی مانده برای داوطلبان آزاد تنها ۳۰ درصد است”.

وی گفت: “نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی به دلیل تصمیم گیری نحوه اعمال سهمیه امسال به تعویق افتاد و به رغم گفتگوهای انجام شده با مرکز سنجش پزشکی و پیگیری‌های شحصی داوطلبان این آزمون قبل اعلام نتایج و گرفتن پاسخی مبنی بر عدم اعمال سهمیه پنج درصد، این سهمیه اعمال شد”.

این داوطلب آزمون دستیاری با اشاره به اینکه طی نامه ای درخواست خود را به وزارت بهداشت اعلام کردیم گفت: “اعمال سهمیه‌های جدید رزمندگان پنج درصد که طبق تبصره تا ۳۰ درصد قابل افزایش است موجی از سردرگمی و ناامیدی را نه تنها در بین اقشار ما دندانپزشکان، بلکه در بین داوطلبین کنکور سراسری و کارشناسی ارشد نیز بوجود آورده است و سال آینده در صورت اعمال؛ در بین همکاران پزشک ما نیز مشکلات و اعتراضات عدیده ای به وجود می آورد”.

وی گفت: “در آخر مهمترین خواسته ما این است که سهمیه‌ها بطور جدی بازنگری شوند و شانس قبولی افراد سهمیه آزاد به حالت قبل برگردد و مازاد هر سهمیه‌ای مانند سهمیه شاهد و بومی نیز همچون سابق به سهمیه آزاد تعلق بگیرد”.

این داوطلب آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: “آزمون دستیاری دندانپزشکی با آزمون‌های دستیاری پزشکی و آزمون ارشد در تعداد ظرفیت‌هاست٬ حداکثر ۳۸۰ ظرفیت موجود است که با کسر سهمیه بومی و شاهد تقریبا یک سوم ظرفیت خالی می‌ماند و این یعنی اکثر شرکت‌کننده‌ها که سهمیه آزاد هستند برای تنها یک سوم ظرفیت رقابت می‌کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید