خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶, 19th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ ساعت ۹:۵۸:۵۴

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از چوبه دار

رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – پسر جوانی که در جریان نزاعی مرگبار در پارک اقاقیا، جوان دیگری را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود، توانست با پرداخت دیه‌ای ۵۰۰ میلیونی رضایت اولیای دم را جلب کند و از قصاص بگریزد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، این جنایت شامگاه ششم آبان‌ماه سال۹۲، در پارک اقاقیا واقع در بلوار ابوذر اتفاق افتاد. زمانی که مأموران کلانتری ۱۳۲نبرد به محل وقوع جنایت رسیدند، دقایقی از این حادثه می‌گذشت. مقتول پسر جوانی بود و شواهد نشان می‌داد که توسط جوان دیگری با یک ضربه چاقو به قتل رسیده است.

هرچند مأموران در همان تحقیقات مقدماتی توانستند قاتل را شناسایی کنند اما او به مکان نامعلومی گریخته بود. تلاش‌ها برای دستگیری وی ادامه یافت تا اینکه ۲۰روز بعد متهم نزد مأموران رفت و خودش را تسلیم کرد.

او گفت وقتی قصد داشت در پارک به دستشویی برود با مقتول درگیر شده است.

به این ترتیب وی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. در شرایطی که با تأیید این رأی در دیوان‌عالی کشور پسر جوان در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته بود، خانواده‌اش توانستند با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کنند.

با نجات پسر جوان از چوبه دار، او دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد. در این جلسه که به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی برگزار شد، پسر جوان که حالا ۲۴سال دارد، در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر آنچه را که اتفاق افتاده بود، شرح داد.

او گفت: “آن روز در پارک نزدیک خانه‌مان مشغول والیبال بودم. بعد از چند دقیقه می‌خواستم به دستشویی بروم اما در آنجا جوانی مانعم شد و به من اعتراض کرد. سر همین موضوع با یکدیگر درگیر شدیم و او برایم چاقو کشید. در جریان دعوا چاقو را از پسر جوان گرفتم و ناخواسته ضربه‌ای به او زدم و فرار کردم. چند ساعت بعد بود که فهمیدم او به قتل رسیده است. من نمی‌خواستم این اتفاق بیفتد. حدود ۲۰روز فراری بودم و در خانه یکی از اقوامم پنهان شده بودم تا اینکه سرانجام خودم را تسلیم کردم”.

وی ادامه داد: “در این مدت خانواده‌ام تلاش زیادی کردند تا رضایت اولیای دم را جلب کنند. پدرم که بیمار و از کار افتاده است خانه‌مان را فروخت و توانست به سختی ۵۰۰میلیون تومان فراهم کند و به اولیای دم بدهد تا رضایت بدهند. در این مدت خانواده‌ام سختی زیادی کشیده‌اند و اگر آزاد شوم می‌خواهم اشتباهات گذشته‌ام را جبران کنم و عصای دست پدر پیرم باشم”.

متهم درباره شرایط زندان نیز گفت: “در مدتی که زندانی بودم تلاش کردم خودم را اصلاح کنم. در زندان دوره‌های معرق‌کاری، جوشکاری، لوله‌کشی و… را گذراندم و سعی کردم کار یاد بگیرم. قول می‌دهم درصورتی که آزاد شوم، دیگر مرتکب خطایی نشوم”.

در پایان این جلسه هیأت قضایی وارد شور شدند و پسر جوان را به تحمل ۴سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم کردند.

به این ترتیب پسر جوان کمتر از ۲‌ ماه دیگر از زندان آزاد خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید