خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دست کم ۳ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهرکرج

انتقال دست کم ۳ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهرکرج

خبرگزاری هرانا – دست‌کم ۳ زندانی در زندان رجایی‌شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند. احتمال می رود سید جمال سیدموسوی، زندانی سنی مذهب این زندان که متهم به “محاربه” است نیز جزو منتقل شدگان باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه، دست‌کم ۳ زندانی، جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شدند.

هویت احراز شده یکی از زندانیان توسط هرانا، حریف (صادق) غلامی است. این زندانی روز گذشته اجازه یافت برای آخرین بار با خانواده خود ملاقات کند.

حریف (صادق) غلامی در پرونده اول به اتهام «حمل و نگهداری ۱۲۰۰ گرم کراک» به اعدام محکوم شده بود اما حین انتقال به انفرادی جهت اجرای حکم اعدام، اقدام به قتل زندانی دیگری نمود. هر چند از دلایل این اقدام اطلاعی در دست نیست اما این روش بعضا توسط زندانیان در آستانه اعدام در آخرین لحظات برای پرونده سازی و جلوگیری از اجرای حکم استفاده می شود.

یک منبع مطلع در مورد وضعیت این زندانی به هرانا گفت: “علیرغم مفتوح بودن پرونده و لزوم رسیدگی از بابت پرونده قتل، با دستور قاضی دیه خانواده مقتول از بیت المال پرداخت شد تا پرونده قتل او محتومه اعلام شود. در این حالت اعدام وی بخاطر پرونده مواد مخدر اش است”.

هر چند هویت دو زندانی منتقل شده دیگر هنوز محرز نشده است اما احتمالا یکی از منتقل شدگان سیدجمال سیدموسوی، زندانی سنی مذهب این زندان باشد.

سید جمال موسوی، زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام که در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شد بدون زمینه پزشکی یا درخواست قبلی روز ۲۵ مردادماه به بهانه اعزام به مرکز پزشکی از بند خود خارج شد و تا صبح امروز که قریب به ۷ روز می گذشت از سرنوشت او خبری در دست نبود.

این زندانی در روزهای اخیر به بهانه واهی اعزام به بیمارستان بدون اینکه مشکل پزشکی داشته باشد از بند خارج شد. وی علیرغم مقصد اعلامی به سلولهای زندان رجایی شهر کرج برده شد و با دستبند و پابند برای مدت ۷ روز زنجیر شد. به مادر او آخرین ملاقات قبل از اجرای حکم اعدام داده شد. با اینحال به دلایلی نامعلومی صبح امروز با دست و پاهای خونین ناشی از استفاده بلند مدت از دستبند و پابند، برای چند ساعت به بند سابق خود بازگردانده ولی دوباره به مقصد نامعلومی برده شد. احتمال اجرای حکم اعدام او در ساعات آینده بسیار محتمل است.

سید جمال موسوی

حکم اعدام آقای موسوی به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده است با اینحال آقای موسوی در تمام مراحل پرونده اتهامات مطروحه را رد کرده است.

از هویت شخص سوم تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید