خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶, 23rd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ساعت ۲۳:۱۶:۴۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شش ماه حبس تعزیری برای متخلفان تخلیه پسماند در اراضی کشاورزی بروجرد

شش ماه حبس تعزیری برای متخلفان تخلیه پسماند در اراضی کشاورزی بروجرد

خبرگزاری هرانا –  رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد از محکومیت دو نفر از متخلفین زیست‌محیطی به شش ماه حبس تعزیری به علت تخلیه پسماند ویژه در اراضی کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مصطفی مصطفی وند گفت: “پس از پیگیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجرد دو نفر متخلف که اقدام به انتقال پسماندهای ویژه از استان های مجاور به بروجرد کرده و آنها را در اراضی کشاورزی تخلیه  می کردند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند”.

وی ادامه داد: “پس از ارائه مستندات قانونی در این خصوص، متخلفین به مجازات شش ماه حبس تعزیری توسط مقام قضایی محکوم شدند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد اظهار داشت: متخلفین پس از حمل و انتقال محموله های پسماند ویژه صنعتی از سایر استان ها به بروجرد مبادرت به تخلیه پسماندها در اراضی کشاورزی می کردند و ظروف فلزی و پلی اتیلنی نگهداری پسماند را پس از تخلیه به کشاورزان منطقه برای استفاده های متعدد به فروش می رساندند.

مصطفی وند با اشاره به اینکه مواد ۱۶ و ۲۰ قانون مدیریت پسماند به صراحت موارد تخلف در زمینه پسماند خصوصا در خصوص حمل، تخلیه وخرید و فروش و نیز مخلوط کردن پسماند بدون مجوز را بیان کرده است، گفت: از تمامی دوست داران محیط زیست می خواهیم تخلفات زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع داده تا دراسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید