خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶, 22nd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۵۲:۰۱

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز یزد: ۳۵ درصد مدارس یزد غیر استاندارد است

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز یزد: ۳۵ درصد مدارس یزد غیر استاندارد است

خبرگزاری هرانا – رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد از غیر استاندارد بودن ۳۵ درصد مدارس این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امیرحسین رادمنش بعدازظهر روز گذشته در نشستی خبری اظهار داشت: “در حال حاضر ۳۰۰ مدرسه در سطح یزد به صورت غیر استاندارد و غیر ایمن فعال هستند که در این زمینه باید اقدامات لازم صورت گیرد”.

وی با اشاره به کمبودها و کاستی های آموزش و پرورش ادامه داد: “۶۰ مدرسه در بافت جدید و در کنار مجموعه های مسکن مهر ایجاد شده که این مدارس نیز دارای کمبودهایی است که باید رفع شود”.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب جذب کمک‌های اعتباری از شهرداری و شورای شهر گفت: “در این زمینه مبلغ ۲ میلیارد تومان برای کمک به مدارس اعلام شد که قرار بود درصدی از وصولی های شهرداری به این مهم تخصیص داده شود که بخشی از آن تخصیص داده شده اما به میزان اعلام شده نرسیده است”.

وی همچنین در زمینه جذب کمک های خیران بر اساس تعهد دولت بیان داشت: “در سال ۹۴ برای اجرای ۲۰ پروژه خیری و در سال ۹۵ برای اجرای ۳۶ پروژه و در سال جاری نیز برای تعدادی از پروژه ها از خیران کمک گرفته شد که در مجموع در این مدت ۲۴ میلیارد تومان از اعتبارات خیران بهره مند شدیم”.

رادمنش با بیان اینکه خیران آنچه را که تعهد داده بودند برای تحقق آن اقدام کرده اند، گفت: “فقط سهم دولت مانده است که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان باید در این زمینه برای مدارس پرداخت شود”.

وی عنوان کرد: “بر اساس تعهدی که خیران داشتند مقرر شده اگر دولت ۵۰۰ میلیارد برای مدارس بدهد خیرین هم در طول پنج سال ۲۵۰ میلیارد می دهند که تاکنون ۲۴ میلیارد جذب شده است”.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد با تاکید بر لزوم جذب مشارکت خیران برای تجهیز و بازسازی مدارس و یا احداث واحدهای جدید تصریح کرد: “در حال حاضر مدیرکل و برخی دیگر از معاونان این اداره کل در حال رایزنی با خیران هستند که اگر خیران در کنار مدارس واحد تجاری بسازند از پرداخت عوارض نیز معاف هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید