خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶, 19th of August 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ساعت ۱۴:۲۳:۰۵

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  مدارس ناحیه یک ساری به بازسازی و مرمت نیاز دارد

مدارس ناحیه یک ساری به بازسازی و مرمت نیاز دارد

خبرگزاری هرانا – رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری گفت که ۴۵ درصد از مدارس ناحیه یک آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حامد دیانی روز گذشته در جلسه شورای اداری   شهرستان ساری با بیان اینکه  ۴۱ هزار دانش آموز در آموزش و پرورش ناحیه یک ساری تحصیل می کنند،اظهار داشت: “این تعداد دانش آموز در یکهزار و ۶۷۰ کلاس درس و ۲۷۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند”.

وی افزود: “آموزش و پرورش ناحیه یک ساری به عنوان پیشانی آموزش و پرورش استان با ۳ هزار پرسنل به دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان ساری خدمات رسانی می کند”.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری با بیان اینکه این ناحیه از جهت برنامه ها و طرح ها و بازدید ها در زمینه استانی و ملی همیشه مورد توجه بوده است،گفت: “آموزش و پرورش ناحیه یک سالانه در حوزه های فرهنگی و آموزشی افتخارات زیادی را کسب کرده است”.

وی ادامه داد: “آموزش و پرورش ناحیه یک ساری سال گذشته به عنوان برنامه محورترین نهاد شهرستان معرفی شده است”.

دیانی افتخار آفرینی دانش آموز نشایی مقدم  را به عنوان نفر ۱۲ ریاضی در کنکور کشور و نفر اول در شمال کشور را از افتخارات ناحیه یک آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نام برد

وی با اعلام اینکه این ناحیه دو سال متوالی تندیس بهترین فعالیت های فرهنگی در استان را به خود اختصاص داده است،افزود: “۱۵۰۰ نفر طی دو سال اخیر تحت آموزش نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش ناحیه یک ساری قرار گرفتند”.

وی با اشاره به اینکه درصد مشارکت در مدارس دولتی در کشور ۱۲ درصد است ،گفت: “این میزان در استان ۲۱ درصد است که در ناحیه یک ساری میزان مشارکت ۳۱.۵ درصد است ضمن اینکه توسعه مشارکت در این امر کوچک کردن دولت با نگاه و سیاست دولت تدبیر و امید است”.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری گفت: “به ازای هر دانش آموز ۸ متر مربع فضای اموزشی در کشور وجود دارد که این میزان در ناحیه یک ساری ۲ متر مربع است”.

وی توجه به آموزش و پرورش را امری مهم دانست و افزود: “۴۵ درصد از مدارس ناحیه یک آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیاز به مرمت و بازسازی دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید