خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ادعای مشاور احمدی نژاد: اعتصاب غذای بقایی در زندان در اعتراض به بازداشت غیرقانونی

ادعای مشاور احمدی نژاد: اعتصاب غذای بقایی در زندان در اعتراض به بازداشت غیرقانونی

خبرگزاری هرانا – مشاور رسانه‌ای محمود احمدی نژاد با اعلام این که «ما نگرانیم»، مدعی شد «حمید بقایی» معاون اجرایی احمدی نژاد در دولت دهم، در اعتراض به بازداشت خود که آن را غیرقانونی می‌داند، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، علی اکبر جوانفکر نوشته است: “آقای بقایی در هنگام بازداشت از عوارض ناشی از بیماری گوارشی و ضعف مفرط جسمی رنج می برد که در نتیجه ۲۲۵ روز بازداشت انفرادی بر ایشان عارض شده است، بنابراین نه فقط اعتصاب غذا ، بلکه شرایط بازداشت نیز سلامتی ایشان را به طور جد به مخاطره می اندازد”.

پیشتر علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، از بازداشت دوباره حمید بقایی، معاون اجرایی آقای احمدی‌نژاد در زمان ریاست جمهوری او خبر داده است. آقای بقایی اخیرا برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اخیر تلاش کرده بود که با رد صلاحیت روبرو شد.

حمید بقایی که پیشتر هم بازداشت شده بود، یک سال و نیم پیش، بعد از بیش از هفت ماه بازداشت، بدون اعلام حکم قضایی و با قید کفالت آزاد شد.

روابط عمومی دادستانی تهران در مورد بازداشت حمید بقایی اطلاعیه‌ای صادر کرد و به بیان دلایل و جزییات تعقیب قضایی این مقام سابق پرداخت.

حسب اطلاعیه مذکور “مشارالیه با عناوین اتهامات مالی توسط بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می‌­شود.

 پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید