خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ پرستار حین کار؛ ایست قلبی پرستارانِ قراردادی مسبوق به سابقه ‌است

مرگ پرستار حین کار؛ ایست قلبی پرستارانِ قراردادی مسبوق به سابقه ‌است

خبرگزاری هرانا -چند روز قبل، یک پرستار شرکتی اورژانس پیش بیمارستانی یزد درحین شیفت کارسکته قلبی کرد و جانش را ازدست داد. جانباختن پرستاران جوان شرکتی، ساماندهی وضعیت شغلی این پرستاران و کاستن از فشار کاری آنها را ضروری ساخته‌است. پیش از این نیز فعالان صنفی پرستاران بارها در ارتباط با وضعیت شغلی نامناسب پرستاران شرکتی هشدار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، بنا به گزارشاتی که نهم تیر در ارتباط با این حادثه دلخراش رسانه ای شد، این کارشناس پرستاری جان باخته «حسین خیر اندیش» نام داشته است. متوفی فقط  ۲۷ سال سن داشت واز نیروهای اورژانس جاده ای استان یزد بود که در پایگاه خضرآباد خدمت می کرد.

وی سابقه هیچ نوع بیماری خاصی نداشته و به مدت یک سال به عنوان نیروی شرکتی اورژانس پیش بیمارستانی یزد مشغول فعالیت بود.

مرگ پرستاران شرکتی براثر ایست قلبی و در حین شیفت کاری، مسبوق به سابقه است. روز سیزدهم فروردین ماه نیز، یک پرستار جوان بیمارستان فیروزگر تهران در حین شیفت کاری جان خود را از دست داد. این پرستار ۲۸ ساله به نام مهدیه رمضانی، در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان فیروزگر به صورت قراردادی مشغول به کار بوده است که در پایان شیفت کاری شب سیزدهم فروردین به علت ایست قلبی به دیار باقی سفر کرد.

جانباختن پرستاران جوان شرکتی، ساماندهی وضعیت شغلی این پرستاران و کاستن از فشار کاری آنها را ضروری ساخته‌است. پیش از این نیز فعالان صنفی پرستاران بارها در ارتباط با وضعیت شغلی نامناسب پرستاران شرکتی هشدار داده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید