خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ساعت ۱۴:۵۳:۱۶

    خانه  > زندانیان  >  محسنی اژه‌ای: اعتصاب غذای مدیران کانال‌های تلگرامی شایعه است

محسنی اژه‌ای: اعتصاب غذای مدیران کانال‌های تلگرامی شایعه است

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه‌قضاییه خبر اعتصاب غذای مدیران کانال‌های تلگرامی بازداشت شده را شایعه خواند. آقای اژه‌ای گفت که “این مسئله شایعه است. اگر کسی حرف درستی داشته باشد، حرف درستش را می‌زند و پرونده‌اش پیگیری و دنبال می‌شود”. گفتنی است که تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی بازداشت شده در تماسی با خانواده هایشان گفته اند در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده و وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره خبر اعتصاب غذای مدیران کانال‌های تلگرامی در اعتراض به روند قضایی رسیدگی به پرونده‌شان گفت: “این مسئله شایعه است. اگر کسی حرف درستی داشته باشد، حرف درستش را می‌زند و پرونده‌اش پیگیری و دنبال می‌شود”.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با رسیدگی قضایی این پرونده پس از گذشت حدود سه ماه از دستگیری این افراد اظهار داشت: “پرونده این افراد در حال رسیدگی و تحقیق است. افراد دیگری هم باید احضار شده و از آنها تحقیق شود”.

لازم به ذکر است که نیما کشوری، سعیدنقدی، سبحان جعفری تاش، جواد جمشیدی، سیدمجتبی باقری، علی احمد نیا از جمله این بازداشت شدگان هستند که در تماس با خانواده هایشان گفته اند در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده و وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده اند.

ظرف چند روز گذشته همچنین متن شکواییه خانواده این افراد به کمیسیون اصل نود مجلس منتشر شده بود.

این بازداشت شدگان عمدتا از خانواده های ایثارگران بوده و به عنوان حامیان داوطلب دولت با مدیران جمهوری اسلامی در ارتباط بوده اند.

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته بود جرم این افراد حمایت از دولت است.

همچنین سید علی مجتهدزاده کیل مدافع دو تن از مدیران بازداشت شده کانال های تلگرامی در خصوص اعتصاب غذای مدیران بازداشت شده کانال های تلگرامی پیشتر اظهار داشت: “من وکیل آقایان کشوری و باقری هستم و متأسفانه تا به حال دیداری با آنها نداشته ام و علی رغم پیگیری هایی که داشته ام تا به امروز اجازه ملاقات پیدا نکرده ام. از صحت و سقم قضیه مطلع نیستم ولی خانواده های آنها اعتصاب غذایشان را اعلام کرده اند. من با بحث اعتصاب غذا موافق نیستم که کسی که در زندان است و هزینه ای بر او تحمیل شده، هزینه مضاعفی هم در این ماه مبارک خودش تحمیل کند و شرایط جسمی او بیش از این آسیب ببیند؛ ولی خانواده های آنها  این قضیه را اعلام کرده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید