خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  دو محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند

دو محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند

خبرگزاری هرانا – مرد جوانی که زنی را به قتل رسانده بود دیروز رضایت اولیای دم را گرفت و از جنبه عمومی جرم محاکمه و به پرداخت دیه و ۱۰ سال زندان محکوم شد. همچنین مرد جوان که هشت سال پیش به خاطر بدهی ۲۵ میلیون تومانی مردی را با چاقو کشته و به قصاص محکوم شده بود درحالی که یک گام با چوبه دار فاصله داشت توانست با پرداخت نیم میلیارد تومان به اولیای دم از اعدام رهایی یابد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، جنازه این زن چهاردهم مرداد ۹۱ در خانه اش در خیابان رودکی تهران پیدا شد. پلیس وقتی به ردیابی تماس های تلفنی این زن پرداخت به رابطه او با یک مرد جوان به نام مرتضی پی برد. به این ترتیب مرتضی ۳۰ ساله بازداشت شد و به قتل زن جوان اعتراف کرد.

وی گفت: “با ماشین مسافرکشی می کردم که پروین را سوار ماشینم شد. اوبا من درد دل کرد و شماره تماسش را به من داد. چند ماه از آشنایی ما نگذشته بود که تهدید های پروین می خواستم رابطه ام را با او تمام کنم اما مرا تهدید به آبروریزی کرد و گفت ماجرا را به همسرم می گوید”.

چون ادامه داد: “آخرین بار با اصرار پروین به ملاقات او رفتم. او حرف هایی زد که مرا عصبانی کرد. چون همسر باردار بود و می ترسیدم به این ماجرا پی ببرد کنترل اعصابم را از دست دادم و پروین را با روسری خفه کردم”.

این مرد در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و با التماس توانست رضایت اولیای دم را جلب کند.

مادر و دختر قربانی گفتند به حرمت شبهای قد از قصاص صرف نظر می کنند.

به این ترتیب مرتضی از جنبه عمومی جرم محاکمه و به پرداخت دیه و ۱۰ سال زندان محکوم شد.

مرد جوان قربانی انتقام همسر

به گزارش ایران، مرد جوان به دنبال نجات از قصاص، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری تحت محاکمه قرار گرفت تا قضات به جرم او از جنبه عمومی رسیدگی کنند.

در این جنایت که بیست و دوم تیر سال ۸۸در خانه‌ای واقع در شرق تهران اتفاق افتاد، مرد جوانی به‌نام «فرهاد» – ۳۵ ساله – در آپارتمانش با چاقو کشته شد.

وقتی همسر این مرد تحت بازجویی قرار گرفت، گفت: “به خاطر اختلاف‌هایی که با همسرم داشتم به مردی زنگ زدم که ۲۵ میلیون تومان از شوهرم طلب داشت و به او گفتم که شوهرم می‌خواهد بدهی‌اش را پرداخت کند.قصدم این بود که مرد طلبکار به خانه ما بیاید و ضمن نزاع شوهرم را کتک بزند و به این ترتیب انتقامم را از او بگیرد”.

مرد طلبکار هم وارد خانه‌مان شد و ضمن جر و بحث با شوهرم به زد و خورد پرداخت تا اینکه دیدم همسرم نقش زمین شد و بعد هم مرد.

به دنبال این اظهارات «احمد» متهم به قتل – ۳۵ ساله – دستگیر شد و پس از اعتراف به قتل در شعبه چهارم دادگاه کیفری محاکمه شد که قضات او را به قصاص محکوم کردند. اما خانواده‌اش توانستند با جلب رضایت پدر و مادر مقتول و پرداخت نیم میلیارد تومان او را از اعدام نجات دهند.

این مرد از جنبه عمومی تحت محاکمه قرار گرفت و با توجه به اینکه حدود هشت سال در زندان به سر برده بود قضات پس از مشورت، حکم آزادی‌اش را صادر کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید